Co musíte vidět na Seychelách

Seychely
Seychely

Jde o skutečnou perlu Indického oceánu, místo, o němž často s oblibou básní miliony nadšených turistů. Seychelských ostrovů je celkem 115 obydlená je zhruba třetina. Leží na půli námořní cesty mezi Madagaskarem a Somálskem. Domluvíte se na nich anglicky a francouzsky, ochutnáte kokosové mléko, banánový dezert nebo palmové víno a dary moře. A užijete si jemný bílý písek, který skutečně nemá na světě obdoby. Poznejte život místních obyvatel, ale prohlédněte si i přírodu, která je opravdu jedinečná, najdete zde desítky endemických živočišných i rostlinných druhů. Létá se většinou z přestupem a na cestě strávíte asi jedenáct hodin. Jedničkou mezi ostrovy je Mahé, kde žijí čtyři pětiny obyvatel Seychel.

Půjčit si vůz je zcela běžné

Pokud budete chtít vidět to nejlepší ze Seychel, po příletu si půjčte na pár dnů auto. Ostrov Mahé má přes 150 kilometrů čtverečních a pro efektivní dopravu to tak bude lepší. Nebojte se dopravní zácpy, právě naopak. Pojedete vlevo, tedy na anglický způsob a moc dalších aut nepotkáte. Začněme v hlavním městě Victorii, které už podle názvu připomene britskou koloniální éru. Původně jej ale založili francouzští kolonisté v roce 1778. Voní vanilkou a dalším exotickým kořením, má svůj vlastní malý Big Ben a římskokatolickou katedrálu, která vyrostla v roce 1874. Nechybí ale ani katedrála sv. Pavla, určená pro anglikánské vyznání. Dále je zde i svatyně pro baptisty, mešita a chrám zasvěcený hinduismu. Seychely tedy nabídnou velmi multikulturní svět, v samotné metropoli pak žije asi 26 tisíc obyvatel, což je čtvrtina ze všech obyvatel ostrovů. A nezapomeňte ani na rum z cukrové třtiny!

Magická příroda jako na dlani

Maledivy nebo Mauricius nabídnou také atraktivní přírodní scenérii, ale Seychely rozhodně nejsou nijak pozadu. Největší z ostrovů Mahé totiž tvoří z velké části tropický deštný les. Národní park Morne Seychellois vám nabídne celý ostrov z ptačí perspektivy. Stačí si udělat výlet na Morne Seychellois, stejnojmennou horu, která má 905 metrů nadmořské výšky. Bez obav, nejde o žádný výšlap, který by stál spoustu energie, spíš jde o průměrnou procházku. Právě tady, stovky kilometrů od afrického pobřeží, se nabízí i další vrcholky. 667 metrů vysoký Morne Blanc je třetí nejvyšší horou Seychel a odkazuje i na francouzskou minulost. Právě Francouzi tu totiž byli jako první!

Skvělé pláže si vychutná každý

Máte rádi opalování, klid a azurovou vodu? Potom si užijete na severozápadě Mahé na pláži Anse Major, která je jen jednou z mnoha podobných destinací. Na ostrově Praslin, který je přes čtyřicet kilometrů od Mahé směrem na sever, najdete Anse Lazio. To je pláž, jejíž reputace je na světové úrovni. Skvělé pláže na vás čekají i na ostrově Silhouette, který je co do rozlohy seychelskou trojkou. Mimochodem, srážky jsou na programu hlavně během zimních měsíců a nejteplejší období je na Seychelách v době, když se u nás probouzí jaro. Tak zbývá jen popřát – šťastnou cestu!

Booking.com