Sierra Mágina je neprobádaný skvost Andalusie

Sierra Mágina (Andalusie - Španělsko)
Sierra Mágina (Andalusie - Španělsko)

Zapomeňte na rušné pláže Costa del Sol a rušné ulice Madridu. Pro skutečné kouzlo a neokoukanou krásu Španělska se musíte vydat do vnitrozemí. Skrytá v srdci oblasti Jaén v Andalusii leží Sierra Mágina, národní park, který vás nadchne krásnou divokou přírodou a skvosty, které čekají na objevení.

Sierra Mágina: Divoká a nespoutaná

Národní park Sierra Mágina se rozprostírá na ploše přes 19 900 hektarů nachází se v oblasti Jaén,  méně známém regionu Andalusie. S vrcholky sahajícími až do výšky 2 167 metrů nad mořem je tato oblast jednou z nejvyšších v provincii Jaén a můžete si zde užívat úchvatné horské scenérie.

Borové lesy pokrývají horské svahy a podél potoků a řek najdete olivové háje, které jsou tak charakteristické pro tento region Španělska. Nádherné panoramatické výhledy, které se otevírají z vrcholů hor, umožňují návštěvníkům vidět až k pobřeží Středozemního moře.

Biodiverzita Sierra Mágina

Sierra Mágina je úžasně bohatá na přírodní druhy. Mnoho z nich je endemických, což znamená, že se vyskytují pouze v tomto konkrétním regionu. Toto mění park na skutečný přírodní poklad. Svěže zelené borové lesy jsou domovem pro významnou populaci iberských kozorožců, stejně jako jelenů a divokých koček. Je také domovem pro řadu dravých ptáků, včetně orla skalního a sokola stěhovavého, kteří zde najdou ideální podmínky pro hnízdění.

Aktivity v Sierra Mágina

Národní park Sierra Mágina je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Pro ty, kteří se rádi vyžívají ve fyzické aktivitě, park nabízí širokou škálu turistických tras, které se pohybují od snadných vycházek po náročné výstupy na nejvyšší vrcholy.

Jestliže jste milovníkem cyklistiky, budete nadšeni z nesčetných horských cyklostezek, které vás provedou nádhernou krajinou parku. Také horolezci zde najdou řadu výzev v podobě strmých skalních stěn.

Park je také ideálním místem pro pozorování ptáků, díky své bohaté a rozmanité ptačí populaci. Rozhodně si nezapomeňte vzít s sebou dalekohled!

Kulturní bohatství Sierra Mágina

Národní park Sierra Mágina není jen o přírodě, ale také o kulturním bohatství. V regionu najdete řadu fascinujících historických památek, včetně středověkého hradu Jódar, který nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Navíc tato oblast je známá svými vynikajícími olivovými oleji a vinařstvími. Nezapomeňte navštívit některou z místních olivových farem nebo vinařství a ochutnat tyto místní produkty přímo od zdroje.

Ať už hledáte dobrodružství na vrcholech hor, klid a ticho v stínu borových lesů, nebo kulturní obohacení, Sierra Mágina to vše nabízí. Tento skvost Andalusie jen čeká na to, až jej objevíte.

Booking.com