Angelokastro: Hrad na Korfu, který nesmíte přehlédnout

Angelokastro (Korfu - Řecko)
Angelokastro (Korfu - Řecko)

Pokud plánujete návštěvu řeckého ostrova Korfu, pak je téměř povinné navštívit jednu z jeho nejvýznamnějších historických památek - hrad Angelokastro. Tato neuvěřitelná pevnost je jednou z nejimpozantnějších na celém ostrově a je důkazem bohaté a pestré historie Korfu.

Historie hradu Angelokastro

Hrad Angelokastro, což v řečtině znamená "Andělský hrad", je strategicky postavený na jednom z nejvyšších vrcholků ostrova. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy byl postaven jako obrana proti nájezdníkům a pirátům. Přestože přesný datum výstavby není znám, historici se shodují, že jeho základy byly položeny během byzantské éry.

Hrad Angelokastro hrál klíčovou roli během četných obléhání a stal se symbolem odolnosti a statečnosti obyvatel Korfu. Jedním z nejvýznamnějších období v jeho historii byla obrana proti Osmanské říši v 16. století, kdy hrad odolal více než rok trvajícímu obležení.

Prohlídka hradu Angelokastro

Hrad Angelokastro stojí na strmém útesu nad mořem a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na Jónské moře a okolní krajinu. Vstupní brána vás zavede do vnitřního dvora, kde můžete obdivovat pozůstatky středověkých budov, včetně kaple zasvěcené archandělu Michaelovi. Kaple obsahuje několik dobře zachovalých fresek, včetně jedné znázorňující Poslední soud.

Pevnost je obklopena hradbami a baštami, které byly navrženy tak, aby odrazily jakýkoliv pokus o dobytí. Můžete se projít po těchto hradbách a obdivovat širokou škálu architektonických prvků a detailů, které byly přidány v průběhu staletí.

Návštěvníci by si rozhodně neměli nechat ujít příležitost vystoupat na nejvyšší bod pevnosti, kde je malá vyhlídková terasa. Odtud se nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a moře - ideální pro fotografování.

Jak se dostat na hrad Angelokastro

Hrad Angelokastro je přístupný po silnici z města Paleokastritsa. Cesta nahoru je trochu náročná, ale za odměnu vám bude poskytnut úchvatný výhled. Nezapomeňte, že vstupné je povinné, a pokud plánujete návštěvu, doporučujeme přijít brzy ráno, aby jste předešli davům a teplu.

Hrad Angelokastro je místem, kde se prolíná historie s neuvěřitelnými přírodními scenériemi. Je to místo, které očaruje svou krásou a dějinnou atmosférou. Pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu nebo jednoduše chce obdivovat neuvěřitelné výhledy, je návštěva hradu Angelokastro na Korfu velkým zážitkem.

Booking.com