Hallstatt - dokonalé rakouské městečko

Hallstatt (Rakousko)
Hallstatt (Rakousko)

Malebná rakouská krajina přímo vybízí k tomu, abychom v této nedaleké zemi takřka za humny strávili příjemnou a zajímavou dovolenou. Rakousko charakterizují především impozantní štíty Alp a vesničky jako z pohádky, rozeseté po jejich stráních. Ale pokud neholdujete turistickým radovánkám a dovolená v pohorkách není nic pro vás, i v takovém případě jistě najdete v Rakousku důvod, proč se sem opakovaně vracet. Historie, kultura, dobrodružství, příroda,… to vše se snoubí v této překrásné zemi plné překvapení a nezapomenutelných zážitků.

Pokud bychom měli doporučit jediné místo, pak budeme váhat dosti dlouho. Volba nakonec padne na Hallstatt – nevelké sídlo v samotném středu Rakouska zapsané spolu se svým unikátním okolím na seznamu Světového dědictví UNESCO. Hallstatt leží přímo na břehu stejnojmenného jezera, které zejména během léta láká návštěvníky svou průzračně čistou vodou a hladinou klidnou jako zrcadlo k příjemnému ochlazení během horkých dní. Město Hallstatt není příliš vzdálené od Salcburku. Leží v pohoří s krkolomným názvem Salzkammergutberge – česky Solná komora.

 TIP   Podívejte se i na krátké video z Hallstattu.

Oblast právem řazena mezi nejkrásnější rakouské oblasti je charakterizována množstvím vápencových štítů a jezer, což vytváří z místní krajiny naprosto nepřekonatelnou scenerii a láká sem tisíce pěších turistů, kteří rádi využívají stovek kilometrů perfektně spravovaných a udržovaných turistických stezek protkávající okolní horské masivy.

Samotné město vypadá jako vystřižené z atlasu dokonalých míst k bydlení, nebo přinejmenším ideální dovolené. Panorama s pitoreskními domečky zdobenými květinami, úzkými uličkami, obchůdky s místními specialitami a kostelní věží (kostel mimochodem pochází již z roku 1520), to vše obklopeno z jedné strany vysokými horami a z druhé jezerem, se dokonce dočkalo naprosto netradiční pocty – v roce 2012 byla v čínské provincii Kuang-Tung otevřena přesná replika této středorakouské perly.

Aktualizace 16.10.2020
Booking.com