Caorle - oblíbené letovisko

Caorle (Itálie)
Caorle (Itálie)

Caorle je místem, kde tuzemští turisté rádi tráví své letní dovolené. Dvanáctitisícové město na severu Itálie, nedaleko Benátek, k tomu přímo vybízí. Na své si přijdou nejen milovníci příjemného mořského ovzduší, ale i ti, kteří by se rádi porozhlédli po pamětihodnostech a místo lelkování na pláži by raději vyrazili do terénu na nějaký ten výlet.

Caorle, které neslo v antice jméno Caprulae (to zřejmě na počest bohyně Capris), bylo založeno Římany už v prvním století před Kristem. V jedenáctém století zde byla na místě někdejšího pohanského obětiště vystavěna křesťanská katedrála, z tehdy patnáctitisícového města se stalo sídlo biskupství, které bylo nesmírně důležité pro tehdy rozkvétající Benátskou republiku. Za Napoleonských válek přišel nicméně úpadek tohoto krásného města, v důsledku čehož se středisko diecéze přesunulo do Chioggie. Dvacáté století pak přineslo další značné změny, lesnatá krajina kolem Caorle se přeměnila na pole pro pěstování nejrůznějších plodin a vysušení se dočkaly i tamní močály.

A co zajímavého můžete v Caorle navštívit? Na první pohled po příjezdu do města zaujme zřejmě každého turistu Katedrála svatého Štěpána, která byla vybudována v první polovině jedenáctého století a nese na sobě známky nejen románského slohu, ale nabízí i zajímavé byzantinské prvky. Věž katedrály, která je vysoká 48 metrů, patří k dominantám tohoto města. Poblíž katedrály můžete také navštívit místní muzeum, kde najdete odkaz třeba i na papeže Jana Pavla I.

Další význačnou stavbou Caorle je Kostel Panny Marie Andělské, který byl postaven už během římských dob a také prošel v osmnáctém století přestavbou do dnešní podoby. Podle legendy totiž poblíž tohoto místa našli rybáři sochu Panny Marie s dítětem, kterou dovlekli z moře na břeh.

Caorle je sice poměrně malé město, ale v rámci Itálie patří k turisticky nejatraktivnějším lokalitám. Městské centrum je vystavěno podle benátského vzoru a na pobřeží najdete dodnes takzvané „casoni“, což jsou vlastně příbytky pro místní rybáře. Cestou do Caorlemůžete také navštívit Cividale del Friuli, které se nachází na severu Itálie, poblíž Udinese

Komentáře

Booking.com

Aktuální počasí v destinaci
Mapa oblasti
Sponzoři článku

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu. Vložit inzerát.

Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama