Nevšední dovolená na ostrově Pag přináší spoustu netradičních zážitků

Ostrov Pag (Chorvatsko)
Ostrov Pag (Chorvatsko)

Období Vánoc a hektických oslav Nového roku máme za sebou. Jakmile se naše konto a peněženka vzpamatují z právě prožitého finančního šoku, začneme se pomalu, ale jistě poohlížet po nějaké letní dovolené. Patříte-li mezi milovníky průzračně čistého moře, vonících piniových lesů, netradičních středomořských chutí a romantické atmosféry, pak vám takřka s jistotou učarovalo Chorvatsko, potažmo celé pobřeží Jaderského moře. V případě, že již máte tradiční letoviska, kterými je Baška Voda, Makarská, Podgora nebo Trogir proježděná křížem krážem, máme pro vás jeden netradiční tip, kterým je malebný ostrov Pag dýchající svou nezaměnitelnou atmosférou.

Ani Kvarner ani Severní Dalmácie

Pag se díky svému geografickému začlenění řadí k Severodalmatských ostrovům. Jelikož je však značně orientován na turistický ruch a jeho poloha je – řekněme sporná, řadíme jej spíše k ostrovům Kvarnerským. Jedná se o pátý největší ostrov Jadranu, který obývá pouze 8000 stálých obyvatel. Značná část ostrova, vystavená vlivu bóry, je holá a kamenitá. Oblast, kterou však turisté navštěvují je porostlá tradičními zástupci flóry, mezi které patří třeba pinie, cypřiše, makchie, borovice a šibljaky.

Ostrov Pag (Chorvatsko)

Co můžete na Pagu vidět?

Kromě množství historických památek, nacházejících se zejména na území hlavního města, se můžete během svého pobytu podívat na to, jak se tradičním způsobem již po staletí získávala sůl nebo jak to vypadá v opravdovém rybářském přístavu. Pobývat také můžete na několika plážích, jež si díky své kráse vysloužily ocenění Modrá vlajka, a zamířit je možno i do letoviska Novalja, které je proslulé svými vyhlášenými diskotékami, bary a zábavou do brzkých ranních hodin. Ostrov Pag přináší spoustu možností jak strávit svou letní dovolenou klidně i aktivně. Proto je vyhledávám zástupci všech věkových skupin z různých koutů světa.

Booking.com