Arcidosso v izolované části Toskánska láká klidem i bohatými kulturními akcemi

Arcidosso (Itálie)
Arcidosso (Itálie)

Toskánsko oplývá mnohými malými vesničkami a městečky. Arcidosso ležící v provincii Grosetto patří mezi ně. Takových městeček je v tomto regionu Itálie mnoho, přesto stojí Arcidosso za návštěvu. Jeho poloha na úpatí hor vybízí k delším výletům do okolí. Je to poklidné podhorské městečko ležící přibližně ve výšce necelých 600 m. n. m. Je poměrně izolováno od okolních měst, nejbližší větší aglomerace je Perugia či Florencie nebo menší města Sorano nebo Pitigliano poblíž Perugie. Hlavní dominantou městečka Arcidosso je majestátní hradní tvrz, pevnost Rocca Aldobrandesca, jejíž první písemné zmínky nalezneme již v 9. století. V současnosti má asi pět tisíc obyvatel a celkovou katastrální rozlohu přes 90 km2. Je jedinečnou ukázkou poklidného, prakticky od středověku ničím nerušeného prostředí malého městečka v podhůří.

K vidění jsou zde také kostely, ale hlavním tahákem, proč se jen podívat sem do Toskánska, jsou pravidelné kulturní akce, zejména festivalů a slavností, které Vám přiblíží pravý toskánský život. Například listopadový místní hudební festival doprovázený ochutnávkou čerstvě lisovaného extra panenského oleje z těch nejkvalitnějších toskánských oliv. V mnohých rodinách se tradičním ručním způsobem vyrábí sýr. Na celém území Itálie se produkují jedny z nejlepších sýrů a oliv.

Arcidosso ukazuje také místní tradice a zvyky, život zde byl po dlouhou dobu od středověku ovlivněn pastevectvím a pěstováním vína a oliv, tolik typické produkty pro celé Toskánsko. Právě zde si vychutnáte klid a toskánskou siestu. Je také možné podniknout kratší i delší výlety do okolí, například do nedaleké přírodní rezervace Monte Labro. Přibližně stejná vzdálenost je do Florencie i Říma. Arcidosso je ideálním místem pro strávení klidné dovolené v pravém toskánském, ničím nerušeném stylu. Po celý rok však zde můžete narazit na konání hudebních a jiných kulturních akcí, kterých je zde celoročně mnoho. Arcidosso žije v klidném prostředí v trochu zapomenutém koutu Toskánska, avšak vynahrazuje si to konáním těchto akcí. Jedinečné městečko spojující tradiční poklidný styl, místní architekturu a kulturní akce.

Booking.com