Vídeň a Graz, největší města Rakouska

Noční Vídeň (Rakousko)
Noční Vídeň (Rakousko)

Rakousko je proslaveno svou krásnou vysokohorskou scenérií, monumentální architekturou z dob Habsburků, světoznámými hudebními génii a typickou tradiční kuchyní. Nicméně Alpy, řízky a Mozartova tvorba není zdaleka to jediné, čím se může tato země pochlubit. Rakousko je oblíbenou turistickou destinací, která láká svou historií, malebnou krajinou a nezapomenutelnými prožitky.

Ať už hodláte v Rakousku strávit pár hodin či dní, rozhodně nesmíte vynechat Vídeň, návštěva hlavního města je skoro povinností. Romantické město plné imperiální nostalgie je známo svými vynikajícími tradičními Sacher dorty a pohádkovými vánočními trhy. Jedním z nejznámějších symbolů Vídně je místo, kde se setkává zábava a adrenalin – turisty oblíbený Prátr. Všudypřítomná zeleň, přes 250 atrakcí a vůně jídel z okolních stánků potěší všechny gurmány a milovníky poutí.

Obří ruské kolo spolu s největším řetízkovým kolotočem na světě tvoří nejnavštěvovanější atrakce v tomto zábavním parku. Vídeň skýtá nadšencům umění a historických památek mnoho možností. Letní sídlo císařovny Sisi – barokní zámek Schönbrunn, zámek Belvedere, světoznámá výstavní galerie Albertina, nepřehlédnutelný svatoštěpánský dóm i Mozarthaus – to vše si při svém putování Vídní nesmíte nechat ujít.

Druhým největším městem Rakouska po Vídni a hlavním městem Štýrska je Štýrský Hradec neboli Graz. Dnešní Hlavní náměstí (Hauptplatz) je místem konání trhů a mnoha klasicistních domů s bohatou výzdobou. Graz je prezentován jako město červených střech, historických věžních hodin, město kultury, umění a především - dobrého jídla a pití, které naleznete v mnoha tradičních vinárnách a kavárnách.

Dominantou Grazu je vrch Schlossberg, na němž nalezneme stavby jako je Hodinová a Zvonová věž či mohutná Bašta občanů (Bürgerbastei), k níž se dostaneme kolejovou lanovkou nebo absolvováním cesty po 260 schodech takzvané Kriegsteig (Válečné stezky). Za návštěvu rozhodně stojí i Zemský dům (Landhaus) a zbrojnice (Zeughaus), dóm sv. Jiljí, mauzoleum a kostel sv. Kateřiny či pozoruhodný Dům umění (Kunsthaus).

Pokud chcete navštívit krásnou zemi a neutratit při tom zbytečně moc peněz, je pro Vás Rakousko ideální volbou. Toto území nabízí nekonečně mnoho možností a spoustu atraktivních míst.

Booking.com