Disneyland v Paříži

Disneyland Park v Paříži (Francie)
Disneyland Park v Paříži (Francie)

O Disneylandu jste zřejmě slyšeli v souvislosti s americkým kontinentem, pokud však toužíte po jeho návštěvě a zámoří je pro vás časově či finančně nedostupné, možná vás potěší, že evropská alternativa existuje. Leží jen nedaleko francouzské metropole Paříže, nějaký třicet kilometrů východním směrem. Disneyland v Paříži byl otevřen již v roce 1992, tedy zhruba čtyřicet let po svém americkém předchůdci.

Pařížský Disneyland (jehož výstavba mimochodem přišla na miliardy franků) vás dokáže zaměstnat na celý den. Milují ho nejen děti, i dospělí návštěvníci totiž rádi ocení příležitost strávit nějaký čas v pohádkových kulisách a přenést se do světa, kde přebývají nadpřirozené bytosti, kde potkáte pohádkové a filmové postavy téměř na každém kroku a kde se můžete tváří v tvář setkat se svým oblíbeným hrdinou. Ale ani pokud se ve filmech či pohádkách příliš nevyznáte, nemusí to pro vás být důvodem, proč se do pařížského Disneylandu nepodívat. Zažijete totiž báječné dobrodružství v kulisách tajemných hradů, přírodních úkazů jako jeskyní, umělých ostrovů, vodopádů nebo třeba královských paláců a dalších neuvěřitelných míst, která jsou ve skutečnosti pouze do detailu provedené makety.

Francouzský Disneyland je rozdělen na dvě základní části -  Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. První zmiňovaný se rozkládá v okolí centrálního bodu, tedy zámku a zároveň symbolu celého parku. Obklopuje ho pět lokalit zaměřených na tematické okruhy – najdete zde motivy divokého západu, exotickou oblast imitující džungli, rádoby futuristickou část nebo třeba areál určený především pro děti. K nejoblíbenějším patří atrakce inspirované filmy jako Indiana Jones nebo Piráti z Karibiku.

Druhá část, Walt Disney Studios Park otevřený v roce 2002, se potom věnuje v drtivé většině disneyovským filmům. Zdejší budovy jsou stylizovány do podoby filmových ateliérů, můžete navštívit klasické filmové vybavení a dokonce shlédnout slavné filmy.

Podívejte se na fotky v naší fotogalerii "Disneyland Park v Paříži" a třeba načerpáte inspiraci k návštěvě tohoto vskutku amerického zábavního místa. Více informací si můžete zjistit na www.disneylandparis.com a vstupenky kupte v předprodeji přes internet, při koupi na místě jsou dražší.

Booking.com