Vánoční trhy v Olomouci

Vánoční trhy v Olomouci (Česká republika)
Vánoční trhy v Olomouci (Česká republika)

Dohlíží na ně orloj, jsou na Horním náměstíOlomouci a mají už letitou tradici. Bohatý doprovodní program je samozřejmostí, k Vánocům přeci patří hudba a samozřejmě také dobrá nálada. Prohlédněte si lidové umění a možná vám padne do oka i nějaký ten suvenýr, zlaté české ručičky umí udělat spoustu jedinečných řemeslných výrobků, co budou ozdobou každého vánočně laděného interiéru.

Dáte si punč? K dispozici je hned několik možností

K předsvátečnímu období, kdy už na ulici přeci jen trochu mrzne, patří mírně alkoholické nápoje pro zahřátí. V případě vánočních trhů v Olomouci je to samozřejmě v první řadě punč. Na výběr je několik druhů, dáte si ten z Vídně nebo originální francouzskou recepturu? A co takhle trochu Irska nebo mrazivého Finska? K zakousnutí se nabízí klobása, kus skvělého sýra nebo nějaká ta další kvalitní uzenina, na kterou se opravdu sbíhají sliny.

K tomu každý den zahraje živá hudba, představili se tu už Vilém Čok, Děda Mládek Illegal Band, Laura a její tygři nebo Petr Spálený a nezapomíná se ani na fanoušky dechovky. Před námi je ještě vystoupení revival formace inspirované liverpoolskými Beatles. Zkrátka světová událost, podobně jako na vánočním trhu v Praze nebo v Drážďanech.

Už více než měsíc čeká na návštěvníky Olomouce na Dolním náměstí ledové kluziště, na němž si mohou zkusit své bruslařské dovednosti a užít si spoustu zábavy i s celou rodinou. Vánoční dárek na poslední chvíli nebo jen pár pěkných zážitků spojených s vánoční atmosférou už na vás čeká, rozhodně je to lepší než sedět doma. Pokud žijete na Hané, možná jste sem už zavítali. Pokud ještě ne, dorazte dnes nebo zítra a dopřejte si chvíli oddechu od celoročního spěchu. Kalendář je možná na příští rok už zaplněný, ale o Vánocích se prostě nespěchá, jak potvrdí každý Ježíšek. Zastavte se na chvíli a dejte si sklenku punče, vždyť kvůli krátké pauze se přece nic důležitého nepropásne …

Booking.com