Brno je městem studentů, je tu ideální zázemí i pro mladé rodiny

Brno (Česká republika)
Brno (Česká republika)

Druhé největší město v republice, historické centrum Moravy a místo, jehož památky berou dech mnoha tuzemským i zahraničním turistům. Brno neznamená jen Špilberk nebo MotoGP, najdete tu ještě mnohem více! Přeje i mladým lidem, studuje tu totiž každoročně přes osmdesát tisíc lidí a je víc než jisté, že se zde nebudete snad nikdy nudit. O kulturní zážitky se postará nejen Mahenovo divadlo, ale také například Semilasso nebo každoroční Ignis Brunensis…

Historické centrum a dynamicky rostoucí metropolitní oblast

Tohle město se neustále rozrůstá a jistě není vůbec divu, protože reality v Brně patří k nejžádanějším v republice. Najdete tu skvěle placenou práci, zázemí pro mladé rodiny, spoustu zelených ploch a občanskou vybavenost na jedničku. Nechybí žádný historický stavební sloh, od gotických částí Špilberku až po vilu Tugendhat, vystavěnou v duchu funkcionalismu.

Máte-li rádi zábavu a noční život, tak centrum Brna vás určitě uspokojí. Ulice okolo náměstí Svobody a Jakubského náměstí jsou plné restaurací, barů a hospod. Na rozdíl od centra Prahy zde ovšem nejsou cizinci, až na výjimky, ale místní, kteří si užívají zábavy a společenského života. Dejte si dobré víno a popřemýšlejte ještě o Brnu – pokud jste tady studovali, víte moc dobře, že zdejší prostředí je prostě světový unikát!

Když si dohodnete roční pronájem garsonky v Brně, budete mít spoustu času poznávat i okolí města, kde je třeba malebný hrad Veveří. Nebo byste raději poznali ještě pár historických památek nebo se vydali za odpočinkem do parku Lužánky? Pořádná porce zeleně na vás čeká i v areálu Špilberku, takže až bude v létě hezky, nezapomeňte si udělat odpolední procházku. A když bude až moc horko, nabízí se komplex historického podzemí, například pod Zelným trhem, kde najdete příjemný chládek. Do budoucna se počítá s rozšířením prohlídek, podle toho, jak budou archeologové pokračovat. Podobně jako v Jihlavě nebo ve Znojmě, podzemí měst je skutečně zajímavá podívaná! Středověcí obyvatelé zde totiž žili nejen v době ohrožení, ale našli zde také místo posledního odpočinku.

Booking.com