Exotika na Srí Lance nabízí spoustu zážitků blízko rovníku

Rybáři (Srí Lanka)
Rybáři (Srí Lanka)

Srí Lanka je jedinečný ostrov, který je proslulý hlavně tím, že dodává vybrané čajové lístky snad do celého světa. Koloniální éra Portugalců, Holanďanů a Britů, deštné pralesy a nížiny v oblasti pobřeží, ale také několik generací nezávislosti a buddhistická tradice, počítající se na tisíciletí. Azurové moře a spoustu zeleně, průměrná teplota vzduchu se během roku pod třicítku prakticky nedostává, u vody je situace velmi podobná – 27 stupňů Celsia určitě potěší všechny, kteří se chtějí alespoň čas od času trochu osvěžit ve vlnách.

Poznávání historie spojené s návštěvou pláží

Exotická dovolená právě zde potěší i turisty, kteří nemají moc rádi společnost a cítí se lépe na místech, kde není zrovna přelidněno. Výhodou Srí Lanky určitě je, že zavítat sem můžete kdykoliv během roku a užít si skvělé chvilky mimo rušnou a uspěchanou evropskou civilizaci. Tak zamávejte slonům a udělejte si procházku místní bohatou historií nebo jedním z celkem šestadvaceti zdejších národních parků. Hory ještě o dobrých tisíc metrů vyšší než ty naše, ale také pobřeží s vyhlášenými plážemi. Račte si vybrat, co vám bude víc vyhovovat – prostě taková exotická dovolená na míru. Třeba i s batikovaným tričkem nebo dřevěnou maskou na památku, protože suvenýrů není nikdy dost…

Čajové plantáže nebo dlouhé vycházky v Hill Country, proslulá pláž Dalawella Beach s velkou zátokou a možností prohlédnout si podmořský život pěkně zblízka. Nebo dáte přednost spíš surfingu a jiným vodním radovánkám? Pokud chcete poznat kulturu Srí Lanky, jste srdečně zváni na letní slavnosti, ale nesmíte se zaleknout polykačů ohňů nebo dalších netradičních věcí. Srí Lanka dovolená nabídne perfektní tropy a přímo ideální počasí hlavně v době, kdy u nás mrzne a sněží. Kokosové palmy nebo ptačí rezervace jen dokreslí romantickou atmosféru jednoho z posledních nedotčených rájů naší planety. Necháte se zlákat?

Booking.com