Salcburk a Innsbruck, dvě turistická lákadla Rakouska

Řeka Salzach a historické centrum Salcburku s pevností Hohensalzburg (Rakousko)
Řeka Salzach a historické centrum Salcburku s pevností Hohensalzburg (Rakousko)

Rakousko je fascinujícím příkladem kontrastu velkolepé přírodní krajiny a elegantního městského rázu. Je zároveň místem, které nabízí nekonečně mnoho možností. Můžete se ponořit do jednoho z vysokohorských jezer, užít si zábavné lyžování, nadchnout se prohlídkou historických památek a přinejmenším okusit tradiční skou kuchyni.

Jedním z nejzajímavějších míst ska je jeho čtvrté největší město Salcburk. Hlavní město jedné z nejmenších provincií Salzburgerlang dokazuje, že na velikosti nezáleží. Ne, když je toto místo nazýváno Mozartovým městem. Právě zde se geniální skladatel Wolfgang Amadeus Mozart narodil. Každoročně se zde koná významný divadelní a hudební festival Salzburger Festspiele. Salcburk můžeme nazvat barokním mistrovským dílem. Nespočet památek zbudovaných v tomto slohu dodává městu velice duchovní podobu. Jmenovat můžeme Salcburskou katedrálu, opatství sv. Petra nebo třeba středověkou biskupskou residenci, která svou podobu získala v 16. století.

Mezi další zajímavá místa, která nemůžete minout, patří bezpochyby Mozartův rodný dům, kde je dnes umístěno muzeum, dále pak pevnost Hohensalzburg, jeden z nejkrásnějších hřbitovů světa – hřbitov sv. Petra a palác Mirabell, kde se v současnosti odehrávají svatební obřady. Mimo město nás ohromí dar matky přírody v podobě největší ledové jeskyně planety, Eisriesenwelt Werfen, za jejímiž krásami se můžeme vydat 40 kilometrů jižně od města Salcburk.

Další atraktivní lokalitou, určenou nejen pro zimní radovánky, je hlavní město Tyrolska, Innsbruck. Nikde jinde nenajdete tak plynulý přechod mezi horami a městem. Innsbruck leží 574 nad mořem a nabízí tak možnost sportovního i kulturního vyžití. Každoroční Turnaj čtyř můstků se odehrává na nejznámějším skokanském můstku Bergisel. V historickém centru města si můžete vychutnat chvíle s rodinou, třeba v jedné z mnoha restaurací či kaváren. Pokud však toužíte po nakupování, rozhodně nesmíte minout nákupní ulici Maria – Theresien – Straβe. Vaše ratolesti nadchne výlet do zoologické zahrady Alpenzoo. Innsbruck je považován za hlavní turistický cíl Alp a perfektním místem pro dovolenou.

Pokud nemáte rádi dlouhé cesty a vysoké ceny, navštivte Rakousko a jeho kouzelná místa. Užívejte si krásy přírody za zvuků typického alpského jódlování, které je jen jednou z mnoha tváří ska.

Booking.com