Výlet do Adršpašsko-teplických skal

Adršpašsko-teplické skály (Česká republika)
Adršpašsko-teplické skály (Česká republika)

O Adršpašsko-teplických skalách jste již určitě mnohé slyšeli. Stojí ovšem tyto skály za návštěvu? Co vás zde čeká a na co je třeba se připravit? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Adršpašsko-teplické skály se řadí mezi nejvyhledávanější přírodní atrakci na našem území. Není se vůbec čemu divit. Mají opravdu mnoho co nabídnout.

Výlet do Adršpachu

Pokud jste se pro výlet do Adršpachu rozhodli, tak vás zaručeně čeká skvělý den plný zážitků. Pojďme si teď říct, na jakou trasu byste se zde měli vydat a na co se můžete těšit.

Hned po vstupu do areálu Adršpašských skal se před vámi objeví krásné jezero tzv. Pískovna, kolem něhož vede jedna ze zdejších turistických tras. Tato trasa je dlouhá něco okolo jednoho kilometru a rozhodně stojí za to, abyste si ji prošli. Cesta kolem jezera vede skrz vysoké stromy a zdejší atmosféra je opravdu kouzelná.

Pokud celé jezero obejdete dokola, můžete se vydat na další trasu. Bude se jednat o zelenou trasu a tentokrát vás bude čekat něco okolo čtyř kilometrů cesty. Ani tuto část byste si neměli nechat ujít. Budete míjet nejrůznější skalní útvary, které vás bezpochyby okouzlí. Jedním z útvarů jsou například tzv. Milenci, kteří patří mezi nejznámější útvar těchto skal.

Postupně se dostanete až k Malému vodopádu, kde začíná žlutá turistická trasa. Po níž se postupně dostanete až ke Skalnímu jezírku a zde si můžete zaplatit plavbu pramicemi. Chcete-li pokračovat dále v pěší tůře, tak se nesmíte nechat odradit mnoha schody. Pokud tuto část ovšem překonáte, tak se můžete dostat až do Vlčí rokle, kudy vede cesta do Teplických skal. Záleží tedy pouze na vás, jakou trasu zvolíte a jak daleko se dostanete.

Na co je třeba se připravit?

Jak už bylo výše zmíněno, tak skalní město Adršpach je velmi často vyhledávané turisty. A to dokonce turisty z celého světa. Nejvíce se zde ovšem setkáte s výletníky polské národnosti. Což není díky poloze skal žádným překvapením.

Díky velkému zájmu o tuto přírodní krásu je třeba se obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. S velkou pravděpodobností se zde setkáte s davy lidí a nekončícími frontami. S velkým náporem zde musíte počítat především během víkendů, které doprovází krásné počasí. Nejlepší čas, kdy se tedy za poznáním skal vydat je spíše během pracovního týdne. Velké plus bude také to, pokud se vyhnete prázdninám a dalším volným dnům.

Na váš výlet si s sebou do batohu přibalte taky pořádnou svačinu. Pokud totiž očekáváte, že během vašich toulek potkáte nějaké bistro či restauraci, tak byste mohli být velmi nemile překvapeni.

Také nezapomínejte na to, že se chystáte na výlet do přírody. V šatech a otevřené obuvi se tato cesta absolvovat dá, ale zaručeně pro vás budou komfortnější pořádné tenisky.

Otevírací doba a další informace

Do Adršpašských skal se můžete vydat během jakéhokoliv měsíce po celý rok. Je zde otevřeno téměř každý den. Rozhodně vás mile potěší ceník za nabízené služby. Ten je totiž poměrně příznivý.

Zde je možné si prohlédnout podrobné informace o otevírací době a ceníku Adršpašsko-teplických skal.

Pokud zvolíte vhodný čas a správné obutí, tak výlet do Adršpach rozhodně stojí za to.

Booking.com