Užijte si relax v českých lázních

Užijte si relax v českých lázních
Užijte si relax v českých lázních

Malý výlet spojený s léčebnou kúrou, chvilky strávené v bazéncích nebo vřídlech. A v neposlední řadě procházky po nádherné kolonádě, které dají zapomenout na všední starosti. Odpočinout si, to je hlavním cílem pro lázeňské víkendy nebo dovolené. Pohladit pocuchané nervy, mít radost, že nejste v tom každodenním kolotoči, ale máte nárok na pohodovou relaxaci. Jistě si to zasloužíte! Pojďme si proto dát k dobru několik zajímavých tipů, kam se můžete vydat. Kdo by odolal klasice, která má skvělou pověst, že?

Různé regiony aneb návštěva významných památek

Nenechte se vyrušovat, vypněte mobil, dejte vale emailům. Lázně se musí vychutnávat plnými doušky, vždyť jsou od toho, abyste si v nich užili zábavu i poznání. Mezi jednotlivými procedurami se totiž můžete klidně procházet po městě a poznávat jeho krásy. Lázeňské pobyty jsou jedinečné, každý je trochu jiný. Když poznáte třeba lázně Lednice, jistě nám dáte zapravdu, že právě Lednicko-valtický areál je unikátem. Bazén a infrasauna, ale i návštěva ojedinělého minaretu a procházka zámeckým parkem. Na pomezí moravských a dolnorakouských historických hranic čas plyne poněkud pomaleji než jinde.

Dáváte přednost regionu plnému rybníků a cyklostezek? Pak se nabízí lázně Bechyně, místo, které zdobí renesanční zámek. Připomene vám Itálii? Zcela správně, za jeho moderní podobou totiž stojí jistý Baldassare Maggi, architekt ze 16. století, jenž se podílel i na Českém Krumlově a byl partnerem pro jihočeské renesanční velmože své doby.

Teplice jsou skutečnou perlou Ústeckého kraje

A do třetice další zajímavost, nechcete tentokrát zkusit lázně Teplice? Malá Paříž, jak se někdy městu říkává, je poměrně přiléhavá přezdívka. Doubravská hora vám po krátké procházce nabídne krásný výhled na okolí, podívat se můžete i na zámek, nabízí se též několik sakrálních skvostů a místní botanická zahrada.  Místo, kde se poprvé potkávají Beethoven a Goethe je skutečně pulzující metropolí regionu. Nejpestřejší výběr lázeňských pobytů hledejte na spa.cz, stačí si jen vzít volno v práci a sbalit si kufry na cestu!

Booking.com