Glamping: Co to je, proč je populární a kde ho vyzkoušet

Glamping
Glamping

Glamping je zkratka pro glamorous camping, tedy luxusní nebo komfortní kempování v přírodě. Jedná se o způsob ubytování, který spojuje pohodlí hotelu s dobrodružstvím a romantikou kempu. Glamping je stále oblíbenější, protože nabízí možnost zažít něco neobvyklého a unikátního, jako například spát v domě na stromě, v jurtě, v safari stanu nebo v iglú. Glamping také respektuje přírodu a snaží se být co nejvíce ekologický a udržitelný.

Historie glampingu sahá až do středověku, kdy králové a bohatí cestovatelé používali luxusní stany a sruby jako své dočasné domovy. Dnes je glamping moderním trendem, který se objevil ve slovníku Merriam-Webster v roce 2018. V České republice je glamping čím dál tím populárnější a existuje mnoho míst, kde si ho můžete vyzkoušet.

Glamping se liší od kempování hlavně v tom, že nabízí vyšší úroveň pohodlí a vybavení. Zatímco kempování znamená spát v jednoduchém stanu nebo karavanu a používat společné sociální zařízení, glamping znamená spát v prostorném a stylovém ubytování, které má vlastní koupelnu, kuchyňku, postele a další vymoženosti. Glamping také často zahrnuje služby jako snídaně, wifi, kempingový gril nebo ohniště a vyšší míru soukromí.

Pokud hledáte tipy na glampingová místa v České republice, můžete si vybrat z následujících možností:

Trapani glamping camp - nabízí ubytování ve velkých stanech s terasou a výhledem na zahradu. Nachází se v Růžové nedaleko Národního parku České Švýcarsko.

Glamping Nad Meandry - ubytování ve stanech s řekou v pozadí. Nachází se v Unhošti nedaleko Prahy.

Glamping Bahenec - nabízí ubytování ve stanech s klimatizací, saunou a zahradou. Nachází se v Bahenci nedaleko Beskyd.

Glamping v Sadu - nabízí ubytování ve stanu s terasou a zahradou. Nachází se v Sadské nedaleko Kolína.

Apartmány Tollendorf Lužické hory - ubytování ve stanech nebo jurtách s útulným zařízením a přístupem k sauně, baru a zahradě.

Pokud hledáte tipy na glampingová místa ve světě, můžete si vybrat z následujících možností:

Aman-i-Khás - nabízí ubytování ve velkých stanech s luxusním zařízením a službami. Nachází se v Indii nedaleko Národního parku Ranthambore.

Treebones Resort - nabízí ubytování v domech na stromech nebo autonomním stanu s panoramatickým výhledem na Tichý oceán. Nachází se v Kalifornii nedaleko Big Sur.

Camp Kalahari - nabízí ubytování ve stanech safari s elegantním zařízením a africkou atmosférou. Nachází se v Botswaně nedaleko solných plání Makgadikgadi.

Windermere Camping And Caravanning Club Site - nabízé ubytování ve stanech nebo chatkách s pohodlným zařizením a přístupem k bazénu, vířivce a restauraci. Nachází se ve Velké Británii nedaleko jezera Windermere.

Glamping je tedy ideální volbou pro ty, kteří hledají něco jiného než klasický hotel nebo kemp. Je to způsob, jak si užít přírodu s maximálním komfortem a zábavou.

Booking.com