Douz – brána do pouště

Douz (Tunisko)
Douz (Tunisko)

Oáza Douz je označována za tuniskou bránu Sahary. Douz je největší ze západních tuniských oáz usazená přímo na okraji pouště Grand Erg Oriental – Velkého východního Ergu.

Douz (Tunisko)

Douz sice je bránou do pouště, ve skutečnosti však pokud chcete vidět skutečné písečné duny, musíte se odtud vydat ještě o kus dál. Poušť tady sice začíná, ale krajina v bezprostředním okolí Douzu zas tak zajímavá není a je v podstatě plná turistů na krátkých velbloudích výletech. Obrovské typické saharské duny leží o něco dál na jihu.

Většina návštěvníků sem přijíždí na velbloudí treky. Pokud chcete jet dále do pouště zvolte raději cestu džípem, protože dlouhé putování na hřbetu velblouda není pro každého.

Douz (Tunisko)

Na kraji městečka můžete obdivovat palmerii, kde se stejně jako v ostatních oázách pěstují datle. Zdejší trhy mají i přes příval turistů stále punc autenticity. Další zajímavostí je listopadový tradiční Sahara Festival se závody velbloudů. Celá oblast je domovem beduínských nomádských a polonomádských kmenů.

Douz (Tunisko)

Stejně jako Tozeur je i Douz silně orientován na turistický ruch. Podnikají se odtud krátké i dlouhé výpravy do pouště. U delších výprav mnoho agentur turisty přepraví do základních kempů dál v poušti, odkud se pak podnikají výlety. Tady máte tu pravou šanci uvidět skutečnou Saharu, tady narazíte na velké písečného duny působivého Velkého východního Ergu.

Booking.com