Turecko trochu jinak

Kappadokie (Turecko)
Kappadokie (Turecko)

Turecku jste byli několikrát. Dokonale znáte jeho moře, pláže a dlouhé nákupní třídy v turistických letoviskách. Teď byste však konečně chtěli poznat pravé Turecko – pochopit jeho kulturu, seznámit se s tradicemi, navštívit významná historická místa. Že vám mluvíme z duše? Je čas vyrazit na poznávací okruh Tureckem!

Nejlepší způsob, jak stihnout vše důležité, a navíc se dozvědět spoustu zajímavostí o tureckém životě, kultuře i památkách, jsou několikadenní poznávací zájezdy po Turecku. Poznávací zájezdy se pořádají zpravidla na 8 či 12 dní, v ceně bývá zahrnuta doprava, ubytování i strava. Zbývá tedy už jen vybrat zájezd s programem podle vašich představ.

Pamukkale (Turecko)

V rámci většiny poznávacích zájezdů do Turecka navštívíte nejdůležitější památky jako je Hagia Sofia a Modrá mešita v Istanbulu, antický Efes či Artemidin chrám. Vynechat byste neměli také turecké přírodní krásy – Pamukkale či Kappadokii, kde si můžete dopřát netradiční zážitek v podobě letu balónem. Turecko však nabízí mnohem víc!

Doporučujeme vydat se na takzvaný Velký okruh Tureckem, který nezahrnuje pouze nejdůležitější památky, ale i významná kulturní místa a doprovodné programy pro bližší seznámení s tureckými tradicemi. Navštívíte tak například město tančících dervišů Konya, tradiční keramickou dílnu v městečku Avanos či výrobnu koberců, kde se dozvíte, jak se získává hedvábí z kokonů bource morušového.

Modrá mešita a Hagia Sofia v Istanbulu (Turecko)

Budete mít možnost prohlédnout si turecké hlavní město Ankaru i pulzující Istanbul, jedno z největších pohřebišt v Malé Asii Nekropolis, vyhledávaný systém podzemních chodeb Kaymaklı a mnoho dalšího. To vše se zajištěným ubytováním ve 4* hotelech a plnou penzí.

Booking.com