Reisseck - základna pro vysokohorskou turistiku

Reisseck (Rakousko)
Reisseck (Rakousko)

Rakousko je země zaslíbená pro vyznavače aktivního cestování a jednou se zajímavých lokalit je Reisseck.  Ten se nachází nedaleko Klagenfurtu a je velmi vyhledávaným turistickým střediskem. Jedná se o malou obec v Korutanech, která byla založena „až“ v roce 1973, v současnosti má něco málo přes dva tisíce stálých obyvatel a žije vlastně hlavně z turistického ruchu. Nachází se v údolí řeky Möll, která se vlévá do slovinské „národní řeky“ Drávy.

Pro zajímavost – můžete zde navštívit například dvě místní vodní elektrárny (Kraftwerk Kolbnitz a Kraftwerk Rottau), návštěvníky tohoto kraje ale láká samozřejmě něco poněkud jiného…

Reisseck (Rakousko)

Součástí Reissecku je vesnička Kolbnitz, kde turisté najdou mimo jiné výborné sportovní zázemí (raftingové a jezdecké centrum, tenisové kurty, malé lyžařské sjezdovky a bazén). Právě z Kolbnitze jezdí lanová dráha, po které se turisté dopraví do místní horské stanice Kreuzeck, která se nachází 1211 metrů nad mořem a odtud se mohou dle vlastní libovůle vypravit na různé treky. Pokud je to málo, lanovka může jet i dále, a sice do nadmořské výše necelých dvou a půl kilometru.

Reisseck (Rakousko)

Západně od Kolbnitze se nachází Danielsberg, který byl osídlen už od mladší doby kamenné. Podle archeologických nálezů zde stál keltský posvátný háj a později zde Římané nechali vystavět chrám zasvěcený svým četným bohům. Přibližně v roce 313 zde byl také vystavěn raně křesťanský kostel, který zasvětila tehdejší církev proroku Danielovi.

Oblast se christianizovala opět hlavně v osmém století díky biskupovi Modestovi, nový kostel zde byl na místě původního vystavěn v roce 1172. Kostel se později rozšířil samozřejmě o modernější prvky, a sice v roce 1515 a 1750, kdy byla přestavěna kostelní věž. Pod kostelem se nyní nachází hotel, který slouží turistům už více než jedno celé století.

Booking.com