Zmenšený svět Minimundus v Klagenfurtu

Minimundus v Klagenfurtu (Rakousko)
Minimundus v Klagenfurtu (Rakousko)

Snili jste o cestě kolem světa a neměli jste na ní nikdy dostatek prostředků? Pak je čas přestat snít a vydat se do Rakouska, konkrétně do spolkové země Korutany. Ve městě Klagenfurt totiž najdete zajímavou atrakci, zvanou Minimundus. Aneb jak název napovídá, doslova Malý svět. Jedná se totiž o zmenšeniny architektonických skvostů celého světa, které si můžete projít už během jednoho jediného odpoledne a ještě stačit posedět v kavárně v centru města s kávou a dortem. Určitě to zvažte, taková cesta kolem světa vás vyjde jen na několik málo eur a je naprosto bezpečná, na rozdíl od cesty Willyho Foga a jeho souputníků…

Minimundus v Klagenfurtu (Rakousko)

 GPS: +46° 37′ 14.57″, +14° 15′ 48.69″
WEB:http://www.minimundus.at/

Najít zde můžete například světoznámou stavbu Sagrada Familia, za kterou se jinak musíte vydat do dalekého Katalánska, Artemidin chrám v Efesu, přesně tak, jak jej nyní najdete v reálu a navštívit můžete třeba i legendární Tádž Mahál, neboť do Indie se jen tak někdo z nás asi nevypraví, že?

Srdce zájemců o Mayskou civilizaci určitě zaplesají nad replikou Kukulkánovy pyramidy z Chichen Itzá a pokud jste spíše na poněkud modernější architekturu, i pro Vás se něco najde – budova Opery v Sydney, tedy ve městě, kde jsme relativně nedávno mohli sledovat pro české barvy velice úspěšnou letní olympiádu.

Minimundus v Klagenfurtu (Rakousko)

Chcete si připomenout romantické Benátky? Můžete. V Minimundusu najdete i repliku Baziliky svatého Marka, která je kamenným symbolem tohoto ostrovního města. A pokud jste místo Benátek zavítali na líbánky do Paříže, proč si nepřipomenout tamní Vítězný oblouk, který nechal zbudovat císař Napoleon Bonaparte po triumfu u Slavkova? Nebo co navštívit jinou dominantu Paříže v její minimalistické verzi, legendární Eiffelovu věž, která je hned naproti londýnskému Toweru?

A nechybí ani Řím, konkrétně Piazza San Pietro (neboli Svatopetrské náměstí) s jeho obrovskou kolonádou, kde se musí každý návštěvník Věčného města alespoň jednou projít. A u Itálie ještě chvíli zůstaneme, dalším symbolem této krásné jižanské země je i Šikmá věž v Pise, kterou samozřejmě nemůžeme v našem výčtu opomenout.

Nebo patříte mezi obdivovatele antické kultury a milujete starověký Egypt? Pak je zde Abú Simbel, který Vám možná připomene prosluněnou atmosféru některé z Vašich letních dovolených…

A to ještě není vše, co byste řekli na Angkor Vat, Špýrskou katedrálu, Tower Bridge nebo Pyramidu v Gíze? Nebo je libo třeba Obrazárnu Zwinger v Drážďanech? Celkem můžete shlédnout na 80 různých staveb ze všech koutů světa. Otevřeno je každoročně od konce dubna do polovina října. Poblíž Minimundusu je i velmi prostorné parkoviště. Pokud si chcete prohlídnout Minimundusdetailněji podívejte se na fotogalerii – Klagenfurt – zmenšený svět v parku Minimundus (foto).

Booking.com