Smaragdový ostrov Korfu: Perla Jónského moře

Ostrov Korfu (Řecko)
Ostrov Korfu (Řecko)

Řecko vlastní na 3 000 více či méně obydlených ostrovů. Mezi ty nejznámější patří ostrov Kréta, Rhodos, Kos, ale i druhý největší ostrov Jónského moře – Korfu. Ostrov – místními nazývaný Kerkyra – je dle mnohých cestovatelů a turistů nejzelenějším a jedním z nejkrásnějších v celém Řecku. Máme pro vás rovnou 5 důvodů, proč sem v létě zamířit.

Důvod č. 1: Nejzelenější ostrov Řecka

Korfu má turistům co nabídnout od jara do podzimu. Ostrov je členitý a porostlý rozkvetlými lukami, bujnými lesy, ale i skalisky, které zdobí pestrobarevné skalničky. Ne nadarmo je mu přezdíváno „smaragdový ostrov“. Díky jeho severní poloze zde dopadá během roku množství srážek, které mění vyprahlou pustinu v úrodnou krajinu.

Ostrov Korfu (Řecko)

Důvod č. 2: Jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě

Na Korfu naleznete nespočet oblázkových i písčitých pláží. Některé z nich se dokonce pravidelně umisťují v anketách o nejkrásnější pláže Evropy, potažmo světa. Za zmínku jistě stojí okouzlující zátoka se stejnojmennou pláží Paleokastritsa, na své si zde přijdou ale i milovníci nudismu a naturismu. Pro ty je zde vyčleněna pláž Mirtiotissa s jemným pískem a jedinečnou atmosférou. Za zmínku jistě stojí i „dvojitá plážPorto Timoni. Cesta a samotný pobyt na ní je nezapomenutelným zážitkem.

Ostrov Korfu (Řecko)

Náš tip: Abyste se na nejkrásnější pláže dostali, půjčte si na místě čtyřkolku, skútr nebo osobní automobil. Protože je však ostrov členitý a cesty nejsou všude v perfektním stavu, nezapomeňte na cestovní pojištění s dostatečným pojistným limitem.

3. Ostrov celebrit i významných státníků

Jakmile vás přestane bavit povalování na plážích, můžete se vydat na zevrubný průzkum ostrova. Pokud se na vás usměje štěstí, můžete během něj narazit na známé celebrity, ale třeba i vysoké státníky. Pro krásu a výjimečnost ostrova si Korfu zamilovaly nejen významné historické postavy a panovníci (například Alžběta Bavorská), ale třeba i současné celebrity (několik oblíbených restaurací zde má například Johny Depp) nebo britská královská rodina, která zde každoročně kotví s vlastní jachtou.

Ostrov Korfu (Řecko)

4. Nejkratší přistávací dráha v jižní Evropě

Poloostrov Kanoni  leží zhruba čtyři kilometry od hlavního města Kerkyra. Pokud milujete adrenalin, vyčleňte si některé dopoledne během všedního dne a vydejte se vstříc nezapomenutelnému zážitku. Letiště na Korfu se totiž pyšní nejkratší přistávací drahou v jižní Evropě. A právě u vyhlídkového bodu v Kanoni se vám naskytne neuvěřitelná podívaná, kdy vám budou letadla přilétat a odlétat doslova nad hlavou.

Ostrov Korfu (Řecko)

Náš tip: Pokud si chcete na Korfu zaletět nezávisle na cestovní kanceláři, letenky nakupujte s dostatečným předstihem. V období od května do září jsou totiž jejich ceny nejvyšší. Pokud jste limitováni rozpočtem, pomoci vám může hotovostní půjčka, která vám zajistí peníze ihned na ruku.

5. Dva zcela odlišné světy

Pokud se vydáte na průzkum ostrova, pravděpodobně vás dostane zcela odlišný ráz jeho severní a jižní strany. Sever je spíše členitější s nespočtem krásných oblázkových pláží a tajuplných zátok, jih je naopak tvořen pískovcovým podložím, odpočinout si zde proto můžete na plážích pokrytých zlatavým pískem s velmi postupným vstupem do moře, což bude vyhovovat zejména starším osobám nebo rodinám s menšími dětmi.

Booking.com