Proslulé lázně ve městě, které kvete kulturou – aneb Luhačovice

Lázně Luhačovice (Česká republika)
Lázně Luhačovice (Česká republika)

Lázeňské městečko Luhačovice patří k tomu nejlepšímu, co může Zlínský kraj i celá Česká republika nabídnout. Ačkoliv zde žije jen kolem pěti tisíc obyvatel, jsou Luhačovice často vyhledávaným cílem nejenom pro turisty. Mohou za to především minerální prameny, kolem kterých jsou soustředěné čtvrté největší lázně v naší zemi a vůbec nejrozsáhlejší lázně Moravy.

Vůbec první zmínky o obyvatelstvu v této oblasti pochází už ze sedmého století, jak je doloženo na základě archeologických nálezů. Přesto však první písemná zmínka přichází až počátkem patnáctého století a trvalo více než pět set let, než byly Luhačovice oficiálně povýšeny na město.

Světově proslulé jsou Luhačovice již po více než tři staletí

Již zmíněné lázně mají tradici už od 17. století, kdy byly objeveny první léčebné prameny. Největší rozmach ovšem lázeňství ve městě zažilo po roce 1860, kdy byl objeven další pramen, ze kterého vytéká dodnes známá voda pojmenovaná Vincentka. Právě tehdy se začaly stavět první prostory, které by se daly, označil lázeňským ubytováním. Na počátku dvacátého století stály lázně před úpadkem, ale pomohlo především dobudování železniční trati, která umožnila přímé spojení z Prahy, Brna i z Olomouce. Dodnes se tu tak mohou léčit osoby, které mají problémy s dýchacím ústrojím, trávicím ústrojím nebo svou tělesnou hmotností.

Město se nachází v unikátní přírodní scenérii, a ačkoliv leží podle obecných zeměpisných standardů v nížině, místy se tu můžete cítit, jako byste byli na horách. Příroda v okolí města je opravdu jedinečná, a proto tudy vedou nejrůznější turistické okruhy, které jsou hojně vyhledávány místními i zahraničními turisty. Luhačovice nabízí také širokou možnost kulturního vyžití, protože vzhledem k tomu, že se tu nachází lázně, je tu pro lázeňské hosty zřízeno i mnoho podniků. V nedalekém okolí můžete navštívit také hrad Buchlov, případně se kousek od Luhačovic nachází i zřícenina hradu Lukov.

Booking.com