Jak vyrazit lowcost do Bulharska?

Bulgarien Eagle
Bulgarien Eagle

Bulharsko není nijak finančně náročná země. Právě proto je to ideální destinací na lowcost výlet nebo dovolenou! Navíc v posledních letech se tato země stává útočištěm tzv. digitálních nomádů, a to hlavně díky levnému a rychlému internetu. Jak tedy vyrazit do Bulharska lowcost a ušetřit?

Cesta do Bulharska

Nabízí se mnoho způsobů, jak se do této země dostat. Z Bratislavy létá celoročně nízkonákladová společnost Wizz Air přímo do Sofie za velmi pěkné peníze. Velmi často se také dají sehnat letenky za pár eur do Skopje a poté stačí krátký přejezd autobusem do Bulharska. Přes letní sezonu létá mnoho dopravců z Čech přímo k moři, ale tam se nedá mluvit o nízkonákladových letech či cenách. Pro levné letenky sledujte portály https://www.cestujlevne.com/, https://honzovyletenky.cz/ či https://www.letuska.cz/.

Pro ty odvážnější z vás se tu ještě nabízí cesta přímým autobusem z Florence do Sofie nebo Plovdivu. Vyhledala jsem, že tu pravidelně jezdí 2 linky se zastávkou v Praze a Brně (https://amsbus.cz a https://ardatur.bg/). Myslím, že je jich více, jen jízdenky si nelze zakoupit online, ale pouze na autobusovém nádraží. Počítejte s tím, že autobusy jsou dennodenně zcela naplněné a využívají je hlavně Bulhaři, co do Čech jezdí za prací. Cesta trvá i s hraničními kontrolami cca 22-24 hodin dle provozu. Jestliže vyrazíte autobusem, čeká vás rozhodně mnoho zážitků.

Ubytování v Bulharsku

Pokud do Bulharska přijedete, již byste měli mít vyhledané nějaké ubytování. Nejlevnější ubytování seženete např. přes https://www.booking.com/. Platí tu pravidlo, že čím dříve rezervujete, tím levnější ubytování bude. Pokud jste parta více lidí nebo rodina, pronajměte si celý byt nebo dům přes https://www.airbnb.cz/ a tím budete moci využívat i třeba kuchyni, pračku nebo zahradu.

Jestliže jste zatím bez ubytování, i na místě toho jistě dost seženete. Nicméně hrozí, že nejlevnější a nejlepší pokoje a hotely budou v sezoně zcela vyprodané. Bulharské hostely jsou moc fajn řešením pro mladé a nenáročné cestovatele. Za noc tam zaplatíte v přepočtu cca 200-500 Kč a vybavením se někdy rovnají penzionům nebo hotelům.

Doprava v Bulharsku

Bulharsko má relativně levnou dopravu jak mezi městy, tak i rámci MHD. Jízdenky některých společností se dají koupit online, ale většina spíše až na nádraží. Jízdenky na MHD se kupují přímo v autobuse. Jízda vlakem je někdy velmi zdlouhavá, ale zato o něco levnější.

Dejte si pozor na taxikáře v turistických oblastech, kteří vás mohou o dost obrat. Ale obecně platí, že taxi v Bulharsku ani není třeba, jelikož město je většinou dobře napojeno na MHD.

Mnoho turistů tu také holduje stopování a místní nemají problém zastavit i neznámým lidem.

Aktivity v Bulharsku

Mnoho turistických míst můžete v Bulharsku navštívit zcela zdarma nebo jen za malý poplatek. Využívejte různých studentských a množstevních slev, jelikož velmi často se to vyplatí.

Doporučila bych ale využít prohlídek v rámci Free walking tour. Jedná se o prohlídky měst s domácím průvodcem v angličtině. Vstupné je dobrovolné a platí se až na konci prohlídky. Je tedy zcela na vás, kolik průvodci na základě jeho práce dáte peněz. Místní průvodce vám poté může poradit najít nějakou dobrou restaurací nebo vás nasměruje třeba na nádraží apod.

Booking.com

Aktuální počasí v destinaci
Mapa oblasti
Sponzor
Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama