Marina Park ve Volendamu je odpočinkem hned vedle přístavu

Volendam Marina Park (Nizozemí)
Volendam Marina Park (Nizozemí)

Chcete zažít pravou severskou romantiku? V Nizozemí se nabízí městečko Volendam, které je nedaleko srdce země a nabídne prohlídku velkého přístaviště. Kochat se jachtami a rybářskými čluny můžete klidně ze břehu, nabízí se totiž ubytování v Marina Parku, místě, které je ideálním místem pro rodinnou rekreaci. Plážové resorty, co jsou přeplněné až k prasknutí? Ne, ty tentokrát můžete klidně vynechat a užívat si léto úplně jinak! Dřevěné domky, uzené ryby, dřeváky a sýr, vychutnejte si jedinečnou tradici západního světa.

Amsterdam je necelou půlhodinu autobusem

Když nasednete na autobus, dříve, než za třicet minut můžete být z Marina Parku přímo v Amsterdamu, takže se nudit rozhodně nebudete. Linka 316 vás doveze přímo na místo, podle jízdního řádu je to 25 minut cesty. Vzdálenost vzdušnou čarou je to asi 18 kilometrů. Provázet vás budou větrné mlýny a sýrové trhy, domky, ve kterých nabízí tento park ubytování, mají vysoký standard a splní očekávání i u těch náročných. Pronajmete si plachetnici, užijete si bazény nebo lázeňské centrum. A rybářská destinace, proslulá po celé generace, bude doslova co by „kamenem dohodil“. Kdo má rád windsurfing nebo další vodní sporty, bude ho Marina Park opravdu bavit.

Každoročně je začátek září ve znamení místních slavností, takže počítejte s poutí, která potrvá podstatnou část pracovního týdne a přiláká spoustu Nizozemců, nejen z blízkých měst, ale doslova z celé země. Marina Park ve Volendamu je situován u přístavu, ale stačí deset minut a jste ladnou chůzí v centru města. Po ruce budete mít i supermarket, takže nehrozí, že byste museli kvůli základním nákupům podstupovat dlouhé procházky. Půjčovna kol, elektrokol, pláž, ale i prádelna nebo též letní dětský klub, nechybí zde tedy snad vůbec nic z toho, co by se dalo v podobném areálu očekávat. Můžete sem i s domácími zvířaty.

Barevné prázdninové domky se usmívají zdálky

Nejzajímavější jsou letní týdny, ale zavítat sem můžete po celý rok. Volendam Marina Park, to je směsice dřevěných domků, které hrají všemi barvami a připomínají tak turistům klasický sever se vším všudy. Pokud máte rádi tradiční domové kostýmy, budete se bavit tím spíše! Dáte si palačinky nebo milujete spíš vafle? Myslí se i na sladké, Holandsko určitě není jen zemí, co je zaslíbena rybolovu. Cestování napříč tímto regionem vás dovede i do sýrové farmy Alida Hoeve, nezapomeňte proto ochutnat místní speciality. Kdo by ve středoevropském prostoru neměl rád sýr, chtělo by se říci? Možná se naučíte i pár slov volendamsky, což je místní dialekt, trochu odlišný od klasické holandštiny vyučované na univerzitách.

Booking.com