Rozhledna Kozlovský kopec aneb okolí České Třebové jako na dlani

Rozhledna Kozlovský kopec (Česká republika)
Rozhledna Kozlovský kopec (Česká republika)

Pokud máte rádi výšky a kocháte se rozhledem po kraji plném zeleně a historických památek, jste nyní na správné adrese! Rozhledna, kterou najdete nedaleko České Třebové, vám zprostředkuje velmi zajímavý zážitek. 601 metrů nadmořské výšky, okres Ústí nad Orlicí, velmi dlouhá historie. V bezprostřední blízkosti rozhledny je také turistická chata Maxe Švabinského z období První republiky, nabízející poutníkům zázemí a příjemné občerstvení. A co dalšího na vás čeká, když se odhodláte vyjít až nahoru?

Dvě desetiletí moderní historie

Odkdy se píšou dějiny této stavby? Rozhledna Kozlovský kopec vyrostla v roce 2011, pne se až do pětapadesátimetrové výšky a na vyhlídkovou plošinu, která je 33 metrů od země, na vás čeká 133 schodů. Dřívější dřevěná rozhledna, vystavěná ještě v prvorepublikové éře, dostala úder bleskem a v předvečer druhé světové války musela být zbourána. Samotný Kozlovský kopec leží u vesničky Kozlov a se 601 metry nadmořské výšky nabízel pro stavbu rozhledny ideální podmínky. A kudy se jde až na vrchol? Připravte se na tříkilometrovou procházku přes Alej Maxe Švabinského, jednoho z uměleckých patronů místního kraje. Když je dobré počasí, čeká na vás výborný výhled možná až na Litomyšl, ale také na Praděd nebo Krkonoše, respektive jejich vrcholky.

Poznejte region plný krásy

Ocelová rozhledna ale budí zájem návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat pohled na Litomyšl, Českou Třebovou nebo třeba Lanškroun. Rozhledna samozřejmě slouží i velmi praktickému účelu, je totiž současně vysílací věží. V zimě se v okolí kopce líbí běžkařům, ale v letní sezoně si sem dojdou rodiny s dětmi po svých malou procházkou. Proč si trochu neodpočinout od všedních starostí, že? V letních měsících je otevřeno každý den, ale mezi květnem a říjnem se na vyhlídkovou plošinu dostanete jen o víkendech a svátcích mezi 10. a 18. hodinou. Pokud hledáte tip na další výlet v širším okolí, tak se můžete vydat třeba na hrad Svojanov

Booking.com