Pět měst Švýcarska, které musíte vidět

Lucern (Švýcarsko)
Lucern (Švýcarsko)

Švýcarsko je zemí plnou rozmanitostí, která vás očaruje nejen svou přírodní krásou, ale i kulturním bohatstvím a historickými památkami. Vydejte se s námi na cestu pěti městy, které nabízejí jedinečná místa, které můžete navštívit.

1. Ženeva

Ženeva, třetí největší město ve Švýcarsku, je centrem diplomacie a domovem mnoha mezinárodních organizací. Hned na první pohled vás zaujme obří vodní fontána Jet d'Eau na Ženevském jezeře, která stříká vodu do výšky až 140 metrů.

V centru města narazíte na katedrálu svatého Petra, která pochází z 12. století a je směsicí různých architektonických stylů, od gotiky až po románský styl. Nezapomeňte se vydat na její věž, odkud je nádherný výhled na město.

Chcete-li se dozvědět více o diplomacii, určitě navštivte Palais des Nations, který je sídlem Evropské kanceláře OSN. Toto místo je symbol míru a spolupráce mezi národy.

2. Curych

Curych, největší město Švýcarska, je fascinující směsicí starého a nového. Curychské staré město, známé jako Altstadt, je labirintem úzkých uliček, kde narazíte na mnoho historických památek. Mezi nejznámější patří Grossmünster, dvojice věží tohoto kostela dominují curyšskému panoramatu.

Milovníci umění mohou navštívit Kunsthaus Zürich, jedno z předních švýcarských muzeí moderního umění. Kromě svých sbírek umění od středověku po současnost, město nabízí také nádherná zelená místa, jako je park Lindenhof, odkud je úchvatný výhled na staré město.

3. Lucern

Lucern je malebné město uprostřed Švýcarska, známé svým středověkým šarmem. Jeho ikonický most Kapellbrücke je nejstarší dřevěný most v Evropě. Stojí na místě původního mostu z 14. století a je zdoben řadou obrazů, které dokládají historii Lucernu.

Město je také domovem několika muzeí, včetně Muzea dopravy, nejnavštěvovanějšího muzea ve Švýcarsku. Toto muzeum nabízí interaktivní exponáty o historii dopravy v zemi. Pokud máte rádi hudbu, nevynechejte koncert v KKL, jednom z nejmodernějších koncertních sálů v Evropě.

4. Bern

Bern, hlavní město Švýcarska, je plné historie. Jeho středověké centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Zajímavosti zahrnují Zytglogge, středověkou věž s astronomickými hodinami, a Bernský medvědí park, kde můžete vidět symbol města - medvědy.

Muzeum Paula Klee, kde je vystaveno více než 4000 děl tohoto slavného švýcarského malíře, je také stojí za návštěvu.

5. Lausanne

Lausanne je město na březích Ženevského jezera, známé jako domov Mezinárodního olympijského výboru. Prohlídka Olympijského muzea, které se věnuje historii olympijských her, je zážitkem pro všechny sportovní nadšence.

Lausanne je také domovem nádherné gotické katedrály Notre-Dame, největší ve Švýcarsku, a více než dvaceti dalších muzeí včetně Musée de l'Art Brut, které se věnuje umění mimo hlavní proud.

Švýcarsko je země, která nabízí směsici různých zážitků. Ať už jste milovníkem historie, přírody, umění nebo jídla, určitě zde najdete něco pro sebe. Každé město v této zemi má svůj jedinečný charakter a kouzlo, které vás jistě očaruje.

Booking.com