Švýcarský St. Moritz je zážitek na vrcholu luxusu

St. Moritz (Švýcarsko)
St. Moritz (Švýcarsko)

Švýcarské městečko St. Moritz (česky Svatý Mořic) je jedno z nejprestižnějších horských letovisek na světě. Tento článek vám poskytne informace o tom, jak se tam dostat z Česka, co tam dělat, kde bydlet a jak si vychutnat místní kulinářské speciality.

Jak se dostat do St. Moritz

Existuje několik možností, jak se dostat z Česka do St. Moritz. Nejlepší a nejrychlejší způsob je letecky. Z Prahy můžete využít přímý let do mezinárodního letiště v Curychu, které se nachází zhruba 200 km od St. Moritz. Z Curychu můžete pokračovat vlakem nebo autobusem do St. Moritz, což je krásná jízda přes švýcarské Alpy.

Další možností je cestovat autem. Cesta z Česka do St. Moritz vede přes Německo a Rakousko. Buďte si však vědomi, že při cestování autem do švýcarských horských letovisek je vyžadována platba dálničních poplatků a v některých případech i speciální zimní pneumatiky.

Co dělat St. Moritz

St. Moritz je známé pro své luxusní hotely, kvalitní lyžařské tratě a bohatý kulturní program. Lyžování a snowboarding jsou samozřejmě hlavními atrakcemi města. Najdete zde více než 350 km sjezdovek různých obtížností, které uspokojí jak začátečníky, tak pokročilé lyžaře. Pro ty, kteří si přejí zlepšit své dovednosti, jsou k dispozici i lyžařské školy.

Pokud nejste fanoušky zimních sportů, St. Moritz nabízí také mnoho dalších aktivit. Procházejte se u krásného jezera St. Moritz, které je v zimě  zamrzlé, a obdivujte okolní horské scenérie. Můžete si také užít jízdu na saních, snowtubing, brusle nebo se věnovat wellness a relaxaci v jednom z místních lázeňských center.

Pro milovníky kultury je tu také mnoho muzeí, galerií a historických památek k prozkoumání. Navštivte Muzeum Engadin, kde se dozvíte více o historii regionu, nebo prohlédněte si kostel San Karl St. Moritz-Bad s jeho malebnou architekturou.

Kde bydlet v St. Moritz

St. Moritz je proslulý svými luxusními hotely a apartmány. Můžete si zde vybrat ubytování odpovídající vašemu rozpočtu a preferencím. Centrum města nabízí řadu pětihvězdičkových hotelů s výhledem na jezero a horské štíty. Existují však také levnější možnosti ubytování v okolních obcích a menších penzionech.

Co jíst v St. Moritz

St. Moritz je také známé svou vynikající gastronomií. Po celém městě najdete restaurace nabízející širokou škálu pokrmů od tradičních švýcarských specialit po mezinárodní kuchyni. Ochutnejte sýry raclette a fondue, které jsou typické pro Švýcarsko, nebo si dopřejte vybranou gastronomii v jedné z místních restaurací s michelinskou hvězdičkou.

Nezapomeňte si také dopřát švýcarskou čokoládu a kávu ve stylových kavárnách ve městě.

St. Moritz je synonymem pro luxus a zimní radovánky. Bez ohledu na to, zda jste nadšenci zimních sportů nebo hledáte relaxaci a krásné horské scenérie, toto švýcarské město vám přinese nezapomenutelné zážitky.

Booking.com