Pět památek, které si nenechte ujít v Chorvatsku

Historická část Rovinj (Chorvatsko)
Historická část Rovinj (Chorvatsko)

Přemýšlíte nad tím, že se v létě vydáte na dovolenou do Chorvatska? Že si koupíte last minute zájezd a odpočinete si u krásného azurového moře, jež nemá konce? Pokud vás láká právě Chorvatsko, nemyslete si, že dovolená v Chorvatsku je jen o válení se u moře. Chorvatsko je plné dech beroucích míst, která jednoznačně stojí za navštívení. Vybrali jsme pro vás pět památek, které byste si neměli nechat v Chorvatsku ujít.

Pokochejte se Onofrijevovou fontánou

Pokud se budete nacházet v Dubrovníku, což je krásné historické město, pokochejte se zdejší krásnou Onofrijevovou fontánou, setkat se můžete také s názvem Onofriova kašna. Fontánu nemůžete přehlédnout, nachází se u brány Pile v těsné blízkosti zdejších hradeb. Fontána sem byla umístěna proto, aby byl uvnitř hradeb dostatek pitné vody, fontána zde tedy není umístěna náhodou.

Krásná fontána je pojmenována po svém italském staviteli a je známá tím, že ve své době byla velmi nákladným projektem.

Navštivte kostel Panny Marie

Jednou z nádherných památek je také kostel Panny Marie, který najdete v chorvatském Zadaru. Jedná se o kostel vystavěný do románského slohu, tvoří součást kláštera benediktinského řádu. Kostel je zajímavý zejména proto, že se zde i dnes můžete setkat se služebně aktivními jeptiškami, což se jen tak někde nevidí.

Samozřejmě kostelů a katedrál se nachází v Zadaru více.

Znáte Kamerlengo?

Když se budete potulovat krásným městem Trogir, pozastavte se u pevnosti Kamerlengo. Pevnost byla vystavěna v patnáctém století, po zaplacení vstupného se můžete dostat i dovnitř, což vám umožní vyšplhat do zdejší věže.

Projděte Dolní městskou bránou v Ninu

Město Nin je velmi atraktivní a lákavé, lidé sem jezdí proto, aby prošli zdejší Dolní městskou bránou. Místní most, jehož je brána součástí, je totiž pozůstatek městského opevnění a je známý také tím, že spojuje město s chorvatskou pevninou.

Nezapomeňte na Palác Milesi

Jelikož je Chorvatsko plné paláců, nezapomeňte na jeden z nich. Doporučujeme Palác Milesi nacházející se ve Splitu. Ve Splitu je samozřejmě mnoho dalších památek, raději si tedy zařiďte ubytování. O ubytování v Chorvatsku není nouze, vybírejte ale s předstihem.

Booking.com