Obdivujte krásy nizozemské přírody díky Theetuin Overleek

Theetuin Overleek (Nizozemsko)
Theetuin Overleek (Nizozemsko)

Dejte si čaj a něco dobrého, vychutnejte si ničím nerušenou atmosféru dovolenkového podvečera. Zelená zahrada, co je jen kousek od moře a nabídne vám projížďku na De Leek. Asi patnáct minut cesty od nizozemské metropole leží Theetuin Overleek, místo, kterému dominují dřevěné domky ze sedmnáctého století. Odpočinek v místě, kde jako by se zastavil čas. Farmy, malé vísky a pasoucí se krávy, to je scenérie, co se opravdu neomrzí a dá zapomenout na klasický městský shon.

Udělejte si třeba příjemný piknik

Co se nabízí v Theetuin Overleek? Stylová dovolená v Amsterdamu nebo okolí by bez projížďky k této usedlosti nebyla úplná. Připraveno je občerstvení z piknikového koše, koláče, sendviče i široký výběr čajových specialit. A když si užijete místní dobroty a pozdravíte zvířata pasoucí se okolo, můžete si vypůjčit loďku a vyrazit vstříc dobrodružství. Kanálů je v okolí Amsterdamu skutečně dost, desítky kilometrů spletitých cest můžete zahájit na kanálech Nieuwe Vaart nebo Het Dee.

Romantika jako vyšitá, co na vás tedy čeká? Na základní loďce může jet maximálně pětice osob a posnídat můžete rovnou na palubě. Nemusíte mít žádné zkušenosti s jízdou na loďce ani veslováním. Nejkratší možná trasa je asi na dvě hodiny a zaplatíte za ni 45 euro. Když nebude přát počasí, cesta se zkrátka zruší bez nějakých dalších storno poplatků. Ve člunu čekají pohodlné polštářky, mapa trasy, ale také záchranné vesty pro případ, že by se něco opravdu nepovedlo. Nebojte se, kanály v okolí hlavního města Nizozemska nepřinesou nějaké drama, maximálně spíš menší koupel. Jako když spadnete omylem do bazénu!

Vyberte si loď podle svých představ

Máte ještě dvě možnosti, kromě základní loďky i pomyslnou střední třídu, kam se vejde až deset lidí a za dva a půl hodinky plavby zaplatíte 120 euro. Měli byste ale už mít za sebou pár jízd na jiných lodích, tahle varianta rozhodně není určena pro úplné začátečníky. Do třetice je tu pak elektrická šalupa (sloep), která je až pro sedm pasažérů a za tříhodinovou výpůjčku dáte 95 euro. Opět, tato možnost není pro říční nováčky, bude lepší, když už budete mít něco málo za sebou.

A jen tak mimochodem, chcete něco netradičního? Pak se nabízí kánoe nebo kajak, kde dostanete navíc vodotěsný vak na zavazadla – jedno nebo dvoumístná kanadská kánoe, kterou si pronajmete na celé odpoledne (přibližně od půl dvanácté do šesti večer). Kdo chce stylově proplouvat kanály napříč Amsterdamem, určitě si vybere poslední z možností! Celkem jsou k dispozici čtyři kajaky a jedna kánoe. Projet se můžete do Zuiderwoude, Monnickendamu nebo dalších lokalit. Loďky či kajaky si lze půjčit i na celý den za poplatek sto euro.

Připravena je zábava i pro děti

Ratolesti ve věku čtyři až osm let, pozor! Theetuin Overleek má připravenou dvouapůlhodinovou honbu za pokladem, která bude opravdovým dobrodružstvím. Proplouvat vesničkou Broek ve Waterlandu, skenovat QR kódy na mapě a sledovat interaktivní filmečky, co dovedou malé zvědavce k vytouženému cíli. Nezapomeňte ani na Zaandam nebo Volendam, Holandsko je totiž plné zajímavých míst!

Booking.com