Polignano a Mare je apulijský klenot na břehu moře

Polignano a Mare (Apulie - Itálie)
Polignano a Mare (Apulie - Itálie)

Apulie, region ležící v patě „italské boty“, je často opomíjená destinace, která si však zaslouží naši pozornost. S jejími nádhernými plážemi, průzračným mořem, bohatou historií a skvělou gastronomií, může být ideálním místem pro ty, kdo hledají autentickou italskou dovolenou mimo vyšlapané cesty. Jedním z klenotů tohoto regionu je malebné město Polignano a Mare, které je zvlášť oblíbené pro svou jedinečnou polohu na útesu nad mořem.

Historie Polignano a Mare

Polignano a Mare je městem s dlouhou a bohatou historií, která sahá až do doby Římanů. Město bylo založeno na strategickém místě na vápencovém útesu a jeho poloha mu umožnila stát se významným námořním a obchodním centrem.

V římské době bylo Polignano a Mare známé jako "Neapolis", což v latině znamená "nové město". Z této doby se dochovaly archeologické nálezy, jako jsou zbytky římské silnice Via Traiana a ruiny starých římských vil.

Během středověku se město stalo součástí Byzantské říše a později Normanského království. V této době bylo město opakovaně napadeno a obléháno Saracény, což vedlo k jeho opevnění a výstavbě pevnosti.

V 19. století, během období italského sjednocení, se Polignano a Mare stalo součástí Italského království. Od té doby se město rozvíjelo jako turistické centrum, známé pro své úchvatné výhledy, historické památky a vynikající gastronomii.

I dnes lze v Polignano a Mare vidět stopy jeho bohaté historie, ať už jsou to úzké středověké uličky starého města, barokní budovy nebo ruiny starých římských vil. Historie je zde na každém kroku a přidává městu jedinečnou atmosféru.

Turistické zajímavosti Polignano a Mare

Polignano a Mare je nejvíce známé pro své nádherné pláže, jako je slavná Lama Monachile, která je obklopena vápencovými útesy. Tato pláž je ideální pro odpočinek a nabízí nezapomenutelný výhled na moře. Bohužel je zde velká koncentrace turistů.

V srdci starého města se nachází náměstí Piazza Vittorio Emanuele II, kde si můžete vychutnat typickou italskou atmosféru. Město je také domovem pro řadu vynikajících restaurací a barů, kde si můžete užít místní kulinářské speciality.

Jedním z hlavních turistických bodů je socha Domenica Modugna, slavného italského zpěváka a skladatele, který se zde narodil.

Kulinářské speciality Polignano a Mare

Apulie je známá svou bohatou a rozmanitou gastronomií. Její tradiční jídla zahrnují orecchiette, typ těstovin ve tvaru malých uší, které jsou často servírovány s brokolici nebo rajčaty a sýrem.

V Polignano a Mare si nesmíte nechat ujít slavnou zmrzlinu speciálně připravovanou v místní gelaterii. A samozřejmě, neměli byste vynechat možnost ochutnat čerstvě ulovené mořské plody v jedné z mnoha místních restaurací.

Další místa k návštěvě Apulie

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Polignano a Mare, neměli byste vynechat i další perly regionu Apulie. K nejzajímavějším patří například město Alberobello, známé pro své trulli - bílé vápencové domy s kuželovitými střechami, které jsou na seznamu UNESCO.

Také byste měli zvážit návštěvu města Lecce, známého jako „Florence jihu“, pro jeho bohatou barokní architekturu, nebo města Bari, regionálního hlavního města s živým starým městem a řadou historických památek.

Ať už hledáte relaxaci na pláži, objevování historických pokladů, nebo vychutnávání místních kulinářských specialit, Polignano a Mare a celý region Apulie vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.

Booking.com