Hurghada - ideální pobytová dovolená

Hurghada (Egypt)
Hurghada (Egypt)

Vedle Šarm aš-Šajchu, Dahabu nebo Marsa Alam patří Hurghada k nejznámějším a nejoblíbenějším egyptským letoviskům. Hotely v Hurghadě naleznete v nabídkách většiny cestovních kanceláří a směřují sem většinou milovníci pobytových dovolených. Batůžkáři zde budou asi trochu zklamaní, protože je to tak trochu jiný Egypt.

Původní rybářská vesnice na pobřeží Rudého moře zaznamenala v posledních třech desetiletích obrovskou proměnu. Díky masivním investicím do infrastruktury podporující cestovní ruch zde vyrostlo množství moderních hotelů. Díky tomu se vesnice změnila ve město, kde v současné době žije přes 50 000 lidí. Jsou to většinou lidé z jiných částí Egypta, kteří sem přišli kvůli práci a zajišťují chod tohoto obřího letoviska. Ekonomika Hurghady je tvořena 95% příjmy z cestovního ruchu. Výhodou Hurghady je, že má letiště a tak po příletu neztrácíte čas dlouhými přejezdy do hotelu.

Hurghada netvoří žádné kompaktní město, ale hotely jsou roztroušené po dlouhém pásu pobřeží a tak při vývěru hotelu pečlivě zvažte co očekáváte od dovolené a jestli chcete bydlet poblíž centra. Resorty a hotely se táhnou okolo pobřeží v délce 30 km. Ve vzdálenějším okolí nejsou hotely propojeny korzovacími bulváry, ale okolí hotelu zpravidla připomíná staveniště o které se nikdo nestará. A tak pro cestu do 5km vzdáleného centra je potřeba vzít taxi. Resorty jsou úplně soběstačné a  pokud přijíždíte za relaxací u moře, tak nemusíte po celou dobu vůbec opustit hotel.

Hurghada (Egypt)

Město se dělí na tzv. Starou Hurghadu a Novou Hurghadu. Jak již napovídá název Stará Hurghada je místem kde stála původní rybářská vesnice a v podstatě se jedná o běžné egyptské město. Okolo jsou rozesety resorty a můžete sem zajít na nákupy a užít si trochu smlouvání. Nová Hurghada je tvořena především hotely, resorty a podniky pro zábavu turistů. V uličkách dál od pobřeží jsou běžné obytné domy, kde bydlí Egypťané zajišťující provoz letovisek a dalších služeb. Centrem Nové Hurghady se táhne široký bulvár, kde kromě hotelů jsou restaurace, bary, obchody a diskotéky. Pokud vás omrzí hotelové jídlo můžete zde zajít například do sushi baru nebo ke stálicím americké „gastronomie“ jako je McDonlad, Burger King nebo KFC. Pro lidi, kteří si nevydrží bez české kuchyně je zde i restaurace, která se jmenuje Praha. Egyptský personál mluví obstojně česky, na jídelním lístku jsou klasická česká jídla jako guláš nebo řízek, jen to pivo není český originál. Restaurace Praha se nachází asi 200 metrů od hotelu Sea Gull (když vyjdete z hotelu vydejte se doleva – odkaz na recenzi hotelu Sea Gull).

Hurghada (Egypt)

Pokud vyznáváte aktivnější prožití dovolené tak i v Hurghadě se najde řada atrakcí. Zpravidla najdete nabídku ve vašem hotelu, případně ji dostanete od své cestovní kanceláře. K nejběžnějším aktivitám patří výlety lodí za šnorchlováním, výlety na čtyřkolkách do pouště nebo výlety za památkami. K nabízeným památkám patří především výlety do Luxoru, kde navštívíte impozantní chrám v Karnaku, Údolí králů, Údolí královen a Hatšepsutin chrám. Vyráží se brzo ráno a cesta zabere několik hodin. Pokud jste ochotni si ještě více přivstat tak v nabídce nechybí výlet do Káhiry, kde kromě slavného Egyptského muzea navštívíte i pyramidy v Gíze. Pokud šáhnete hlouběji do peněženky můžete tento výlet absolvovat i letecky a ušetřit si tak čas strávený v autobuse.

Hurghada (Egypt)

Kromě milovníků pláži vyhledávají Hurghadu i potápěči. Rudé moře je známé svým bohatým podmořským životem a tak sem míří spousty potápěčů. V Hurghadě je několik Dive center, které vám zajistí dopravu na příslušnou lokalitu, průvodce a samozřejmě ostatní servis. Pokud o potápění uvažujete můžete si vyzkoušet zkušební ponor v doprovodu zkušeného potápěče a nahlédnout tak do kouzelného světa pod hladinou.

Booking.com