Jihoafrická republika

FOTOGALERIE

Jihoafrická republika
Jihoafrická republika


Jihoafrickou republiku obývá v současné době přes padesát milionů lidí, rozlohou se pak tato země řadí do třetí desítky světového pořadí (1,2 milionu kilometrů čtverečních). Sousedé JAR jsou Namibie, Botswana, Zimbabwe, Mosambik a Svazijsko. Počítat sem můžeme i Lesotho, pro které je Jihoafrická republika vlastně jediným možným sousedem.

A co zajímavého má Jihoafrická republika připraveno pro své návštěvníky? Tak třeba Krugerův národní park, jenž nese jméno po bývalém prezidentovi země. Stáda slonů, antilop nebo zeber tu nejsou nic mimořádného. Pokud máte rádi zvířata, tak sem při potulkách Jihoafrickou republikou prostě musíte zavítat.

Zajímavé to ale bude i v Kapském městě, které je jednou ze tří metropolí JAR. Zdejší budova městské radnice, univerzity nebo třeba jen pohled na proslulou Stolovou horu, to vše stojí za to a neměli byste nic z toho vynechat. Jihoafrická republika má ale i další zajímavé lokality, třeba města jako Durban nebo Pretoria.

Autoři těchto fotografií pro náš web také připravili rozsáhlý cestopis „Deník z Jižní Afriky„, který si můžete přečíst.Autor - Jaroslav Hruška

Zveřejněno 21.1.2013

REKLAMA:
REKLAMA:

Kontakty     Reklama

© 2005-2018, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška