Ponta do Sol - místo plné slunce

 Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)
Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)

Ponta do Sol se nachází na jihovýchodě Madeiry. Ve třech menších obcích (Ponta do Sol, Canhas a Madalena do Mar) žije v této oblasti asi osm tisíc stálých obyvatel. Jedná se také o jednu z vůbec nejstarších osídlených oblastí Madeiry (1420). Je zřejmě jasné, proč se tu objevitelé tak rádi usídlili. Ponta de Sol znamená v portugalštině Místo plné slunce. A popravdě, sluneční svit je tu v ročním úhrnu stabilně nejvyšší na celém území Madeiry. Navíc, docela si tu užijete i koupání, ke kterému jsou tu celoročně skvělé podmínky, pokud máte zájem – a jestli také nějak nevadí oblázková pláž místo pískové. A ještě jedna drobnost, místní západy slunce jsou zkrátka pohádkové.

Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)

V tomto poklidném kraji u moře se pěstuje hlavně cukrová třtina, banány a samozřejmě vinná réva, kterou je ostatně Madeira celosvětově proslulá. O výrobu cukru se starali otroci, které vlastnil jistý Joao Esmeraldo, blízkého přítele Kryštofa Kolumba. Obec Ponta do Sol protíná i několik turistických stezek, které obvykle následují levády – tedy akvadukty, které vedou do údolí vodu z horských oblastí. Oblast je skvěle vybavena, je tu mimo jiné tělocvična, několik bank, kostely, kaple, malý přístav, kde si můžete půjčit třeba i jachtu a i pár restaurací a supermarketů.

Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)

A kromě toho, navíc i krásná příroda všude kolem. Totiž, i přes to, že Ponta do Sol je sice už vlastně po několik dlouhých staletí významným ekonomickým uzlem Madeiry, zdejší krajina si stále zachovává malebný venkovský ráz. Sečteno a podtrženo, je tu opravdu krásně, a pokud přeje počasí… A kam jinam ještě na Madeiře vyrazit? Pokud jste si už prošli Funchal nebo skanzen Santana, nabízí se ještě možnost navštívit Canical, Porto Moniz nebo Curral das Freiras.

Booking.com