Ponta do Sol - místo plné slunce

 Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)
Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)

Ponta do Sol se nachází na jihovýchodě Madeiry. Ve třech menších obcích (Ponta do Sol, Canhas a Madalena do Mar) žije v této oblasti asi osm tisíc stálých obyvatel. Jedná se také o jednu z vůbec nejstarších osídlených oblastí Madeiry (1420). Je zřejmě jasné, proč se tu objevitelé tak rádi usídlili. Ponta de Sol znamená v portugalštině Místo plné slunce. A popravdě, sluneční svit je tu v ročním úhrnu stabilně nejvyšší na celém území Madeiry. Navíc, docela si tu užijete i koupání, ke kterému jsou tu celoročně skvělé podmínky, pokud máte zájem – a jestli také nějak nevadí oblázková pláž místo pískové. A ještě jedna drobnost, místní západy slunce jsou zkrátka pohádkové.

Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)

V tomto poklidném kraji u moře se pěstuje hlavně cukrová třtina, banány a samozřejmě vinná réva, kterou je ostatně Madeira celosvětově proslulá. O výrobu cukru se starali otroci, které vlastnil jistý Joao Esmeraldo, blízkého přítele Kryštofa Kolumba. Obec Ponta do Sol protíná i několik turistických stezek, které obvykle následují levády – tedy akvadukty, které vedou do údolí vodu z horských oblastí. Oblast je skvěle vybavena, je tu mimo jiné tělocvična, několik bank, kostely, kaple, malý přístav, kde si můžete půjčit třeba i jachtu a i pár restaurací a supermarketů.

Ponta do Sol (ostrov Madeira - Portugalsko)

A kromě toho, navíc i krásná příroda všude kolem. Totiž, i přes to, že Ponta do Sol je sice už vlastně po několik dlouhých staletí významným ekonomickým uzlem Madeiry, zdejší krajina si stále zachovává malebný venkovský ráz. Sečteno a podtrženo, je tu opravdu krásně, a pokud přeje počasí… A kam jinam ještě na Madeiře vyrazit? Pokud jste si už prošli Funchal nebo skanzen Santana, nabízí se ještě možnost navštívit Canical, Porto Moniz nebo Curral das Freiras.

Komentáře
Booking.com
Aktuální počasí v destinaci
Mapa oblasti
Sponzoři článku

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu. Vložit inzerát.

Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama