Albufeira – portugalské plážové letovisko

Písečná pláž v Albufeira (Portugalsko)
Písečná pláž v Albufeira (Portugalsko)

Portugalská Albufeira se nachází přímo na jihu této překrásně středomořské země, která leží na samotném západě Evropy. Ti, kdo Portugalsko již v minulosti navštívili, budou Albufeiru patrně znát jako velmi oblíbené plážové letovisko, kam míří tisíce turistů za nádherným koupáním a kvalitním ubytováním. Ubytovací kapacity jsou v celém regionu Algarve, kde Albufeira leží, skutečně velkorysé – najdete zde hotely přímo na pláži, ve svahu nad mořem nebo ve větší vzdálenosti od vody, přímo v historickém jádru města. Až vás poněkud omezí plavání, můžete zde od rána do večera bloumat tradičními úzkými uličkami, prohlížet si zboží, které nabízejí všudypřítomní pouliční trhovci, anebo ochutnávat místní kuchyni. Ta je stejně jako všude jinde ve Středomoří doslova špičková a není se tedy co divit, že restaurace na jihoportugalském pobřeží bývají zejména ve večerních hodinách takřka vždy plné.

Již dávno neplatí, že by Albufeira byla pouze rybářkou vesničkou. V posledních desetiletích zažívá díky množství letních výletníků dynamický rozvoj a poskytuje naprosto ideální zázemí pro příjemné prázdniny u moře. Stačila se již rozrůst natolik, že zde dokonce jezdí linky městské hromadné dopravy a eskalátory, které pomáhají línějším jedincům vyškrábat se na strmé útesy na pobřeží. Albufeira je velice příjemné místo, svědomitě upravené a vyzdobené všudypřítomnými květinami. Můžete se spolehnout, že si domů přivezte nádherné vzpomínky a fotografie.

Až budete hledat ubytování, musíte si ho zamluvit dostatečně dopředu. Tak oblíbené jsou totiž hotely a apartmány v Albufeiře, že v sezoně „jen tak“ místo neseženete. Až si však budete jistí, že máte kde přespat, můžete začít uvažovat o tom, kam se vydáte dál. Pokud vás Albufeira zaujala podívejte se na další fotky v naší fotogalerii - "Albufeira - ideální pro milovníky pláže". Lisabon je odtud relativně daleko, nicméně za jeden celodenní výlet by stál. A pokud byste raději někam blíž, pak si prohlédněte nedaleká města – hlavní město regionu Algarve Faro nebo třeba Carvoeiro či Lagos mají také něco do sebe.

Booking.com