Carvoeiro je pohodové městečko na jihu Portugalska

Carvoeiro (Algarve - Portugalsko)
Carvoeiro (Algarve - Portugalsko)

Portugalské Carvoeiro leží přímo na jihu země, v regionu Algarve, který je českým – a koneckonců i světovým – turistům zřejmě nejznámější. Až sem poletíte letadlem, pravděpodobně přistanete na letišti ve Faru, což je hlavní město celé oblasti. Samotné Carvoeiro potom spadá pod Lagos, o něco větší sídlo se zhruba dvaadvaceti tisíci obyvateli.

Algarve patří k tomu, co si v Portugalsku nesmíte nechat ujít. Ale byla by škoda, kdybyste při své návštěvě v této nádherné a pozoruhodné zemi nechali ujít třeba takový Lisabon. Ačkoliv je metropole od Algarve vzdálena necelých 300 kilometrů, vede sem přímá cesta po dálnici a pokud si půjčíte třeba auto, budete tu za dvě tři hodinky.

Ale zpět na jih. Naším dnešním cílem bude totiž Carvoeiro, které leží cca třicet kilometrů od Lagosu. Malé městečko, velmi oblíbené jako ubytovací destinace pro turisty, představuje prototyp jihoevropského letoviska: bíle natřené domky natěsnané jeden na druhý, úzké uličky, tradiční trhy, palmy a mořské vlny, které se rozbíjejí o bělostné pláže. Carvoeiro bylo až donedávna pouze zapadlou rybářskou vesničkou, ale když se mu v roce 2001 podařilo získat status města, jeho prestiž a význam rychle stoupal. Není tedy divu, že je vyhledávaným cílem cestovních kanceláří a turistů. Hlavním zdrojem příjmů místních obyvatel již není rybářství, ale poskytování nejrůznějších služeb návštěvníkům – ať už se jedná o provozování penzionů, vaření vynikající místní kuchyně nebo obchodování se suvenýry. 

V Carvoeiru rozhodně stojí za to návštěva kaple Nossa Senhora da Encarnacao, která zažila v minulosti mnoho nepříjemných událostí. Její osud poznamenalo několikeré zemětřesení i vyplundrování piráty. Přesto díky starostlivé péči místních obyvatel vše překonala a dnes si tohoto místa můžete mimo jiné užít nádherný výhled na moře. Právě procházka po skalnatém pobřeží je fascinující. 

Booking.com