Závody v srdci Labských pískovců: běh, jízda na kole, nordic walking

Běžecký závod
Běžecký závod

Termín závodu: 05.08.-07.08.2016

Famózní třídenní závod s 19ti disciplínami v jádru skalnaté přírody se připravuje na svou velkou premiéru. Nevíte, co o víkendu? Pak směle a kurážným krokem kupředu pro kus své vlastní cílevědomosti.

V nadcházejícím víkendu ožije území Česko-německého Švýcarska šarmantním a neodolatelným závodem: „Panorama TOUR Sächsische Schweiz“. Maxiální spektrum disciplín je tak široké, že se může zúčastnit každý.

Závody startují v Krippen, v Bad Schandau, v Hinterhermsdorfu. Všechny tři německá městečka leží nedaleko Hřenska a a jsou dobře dostupná vlakovou dopravou, která bude posílena o autobusy speciálně k danému závodu.

Sportovní víkend je rozdělen na tři hlavní pilíře: běh, jízda na kole a turistika. Běžecké disciplíny vyplňují páteční a sobotní program  Prvního dne závodu se můžete zúčastnit běhu na 21km/10km/5km/0,5km a v sobotu 30km/24km/10km/3km a 0,4km. Jízda na kole vyvrcholí v sobotu 110km/60km/50km/44km/21km/1km a zakončí se v neděli závodem na 12km. Pořadatelé Lausitzer-Sportevents e.V. neopoměli ani klasický nordic-walking a zařadili jej do programu na druhý den závodu (24km/10km) a na neděli (10km).

Některé disciplíny jsou dokonce extra specializované a určené pouze pro děti. Najdeme ale i třídenní závod pro opravdové sportovní dříče nebo disciplíny, při kterých se sportovci dostanou na české území až k Dolnímu Žlebu.

Atraktivní vstupné pro české závodníky se stává velkým lákadlem. Startovné pro občany České republiky je sníženo o nádhernou 2/3 ceny a tím se dostáváme na sumu 5-15 Euro. Přihlášení je možné až do 30minut od začátku dané disciplíny, které se chcete zúčastnit.

Nazujte správné boty, do ruksaku přibalte sportovní elán a jeďte si užít víkend do česko-německého Švýcarska, kde se skalní mohykáni budou otáčet za sportovními výsledky a výkony každého zúčastněného.

Více informací: www.tour-saechsische-schweiz.de

Program: http://tour-saechsische-schweiz.de/index.php?link=programm

Booking.com