Lyžování v Jeseníkách, to je oblíbená dovolená už po generace

Lyžování v Jeseníkách
Lyžování v Jeseníkách

Zajímavé jsou po celý rok, sníh je tu od listopadu do jara a lyžařská sezona končí až v době, kdy je v provozu jen minimum českých areálů. Praděd zná jistě naprosto každý, dalšími vrcholky Jeseníků jsou třeba Vysoká hole, Keprník nebo Vozka. Každoročně se sem podívá tisíce lidí, kteří se už těší, až konečně napadne sníh a vydají se pak co nejdříve na svah – ať už na lyžích nebo snowboardech.

Zábavu si užijí rodiny s dětmi i mladé páry

Několikadenní odpočinek na horách stojí a padá s výběrem vhodného ubytování. To by nemělo být daleko od sjezdovek (počítejte ale s možností dopravy skibusem), ale současně by bylo dobré, kdyby nabídlo dostatek klidu a pohodového zázemí. Ubytování v Jeseníkách nabídne například hotelkamzik.cz. Když nebudete chtít zrovna vyrazit na běžkách a rozhodnete se spíš trochu zalenošit, je tu finská sauna, vířivka nebo vyhřívaný bazén. Volný čas si proto užijí všichni, a to nejen v zimě. Na horách se totiž dá v letních měsících prohánět bicykly, vždyť cyklostezky právě v Jeseníkách nabídnou vyjížďky v rekreačním tempu i možnost utužování kondice.

Hotel Kamzík může být i základnou k pár opravdu pěkným výletům. Bikepark Kopřivná není vlastně ani celé čtyři kilometry daleko, Vodní svět v Bruntálu, jenž zaujme zejména děti, je vzdálen zhruba 17 km. Ve Vrbnu pod Pradědem je bobová dráha, kulturu si zase užijete na hradě Sovinec. Když se ale podíváme blíže na možnosti lyžování v Jeseníkách, určitě by byla škoda nevyužít letošní sezonu právě k brázdění zasněžených svahů. Vyhřívaná šestisedačková lanovka, ale také desítky kilometrů pro vášnivé běžkaře. Romantika na horách určitě není jen pro mladé, vyrazit do Jeseníků přeci mohou také aktivní senioři. A rodina s dětmi jakbysmet, neboť si tu užijí opravdu všichni.

Booking.com