Na otočku do Říma

Colosseum ve městě Řím (Itálie)
Colosseum ve městě Řím (Itálie)

Všudypřítomní prodejci květin, pouliční muzikanti, výborné jídlo a spousty krásných památek na každém rohu. Přesně takový je Řím. Kouzelné italské město, které je ideální pro ty, kteří chtějí zažít trochu romantiky v rušnějším městě, ale i pro všechny milovníky historie a památek.

Pokud se do Říma vydáte, pokuste se vyhnout víkendům, svátkům a prázdninám. V tuto dobu zde bude ještě o poznání více lidí, než zde bývá obvykle. Místo romantických procházek po boku svých drahých poloviček se tedy bude prodírat davy lidí. Do Říma se ideálně vydejte mimo hlavní sezonu a nejlépe během pracovního týdne. Ubytování si rezervujte s předstihem, ať máte možnost vybírat z těch nejpříznivějších nabídek.

Díky velkému množství turistů je zde zároveň i ráj zlodějů, nesnažte se jim tedy dávat příležitost pro kapesní krádeže. S batohy na břiše si zřejmě nebudete připadat úplně romanticky, ale vyhnete se problémům s odcizením dokladů a peněz.

Ať už se do tohoto krásného města vydáte za poznáním památek s přáteli, na rodinnou dovolenou, nebo za romantikou s milovanou osobou, zkuste si tento výlet opravdu užít. V Římě je nespočet památek, které lze navštívit. Nesnažte se ale vidět všechny. Zajděte si do kavárny na dobrou kávu, posaďte se do příjemných restaurací a dejte si sklenku vína. Zkrátka si toto celosvětově proslulé město užijte. Vidět všechny památky, které jsou uvedené v průvodci je určitě skvělé. Krásnější vzpomínky si domů ovšem odvezete ve chvíli, kdy návštěvu památek proložíte dobrou kávou se zmrzlinou, nebo proslulými italskými těstovinami.

Co si zde nenechat ujít


Když už se do Říma vydáte, nějakou tu památku přeci jen navštívit chcete. V každém průvodci se o nich dozvíte ty nejpodrobnější informace. Zde jsou čtyři místa, které zde rozhodně stojí za návštěvu.

Co je větším lákadlem Říma než samotné Koloseum. Ohromný amfiteátr ležící v centru města. Původně bylo Colosseum užíváno ke gladiátorským zápasům. Později se jeho účel měnil. Dnes je to největší turistická atrakce v Římě. Pokud nebudete chtít obdivovat pouze krásu jeho exteriéru, ale chcete tuto skvostnou stavbu pozorovat i zevnitř, připravte se na dlouhé čekání ve frontě a vstupné okolo 20 euro.

Další významnou památkou Říma je Pantheon. Kruhový chrám, který byl původně zasvěcený všem bohům. V současnosti je zasvěcený Panně Marii a jsou v něm ukryty hrobky italských malířů, architektů a králů. Řadí se mezi nejzachovalejší římské památky. Zajímavostí stavby je ohromná kopule z betonu vážící 5 000 tun, v jejímž středu je otvor o průměru devíti metrů. Ohromným otvorem do Pantheonu pronikají sluneční paprsky, sníh a déšť. Na podlaze jsou proto otvory, kterými je voda odváděna z Pantheonu ven.

V okolí Pantheonu je velké množství restaurací a kaváren, které bývají ve večerních hodinách velmi navštěvované. Můžete zde totiž posedět u dobrého vína a přitom pozorovat osvětlený Pantheon.

Zastavit byste se měli u proslulé stavby Fontana di Trevi. Tato fontána je jedním z nejnavštěvovanějších míst Říma. Lidé se k fontáně vydávají během celého dne a to i v pozdních nočních hodinách. Většinou za účelem vhození pár drobných mincí do vody pro splnění jejich přání.

Vynechat byste neměli ani Vatican - vnitrozemský městský stát ve městě Řím. S menším počtem obyvatel než jeden tisíc je Vatikán považovaný za nejmenší stát na světě, do kterého míří ročně nespočet turistů. Vatikán je církevní stát, kterému vládne papež. Navštívit zde můžete náměstí sv. Petra a baziliku sv. Petra. Dále se zde nachází Apoštolský palác,který je oficiální rezidencí papeže.

Velké množství turistů je sice velkou nevýhodou tohoto města, ale zároveň nejspíš jedinou. Letadlem se z Prahy do Říma dostanete za necelé dvě hodiny. Díky velkému množství památek se zde opravdu nudit nebudete. Restaurace na každém rohu vás přimějí k tomu, abyste vyzkoušeli co možná nejvíce italských pochoutek. Stále se budete pohybovat na území EU, tudíž vám na cestu stačí pouze občanský průkaz, pojištění a nějaké ty peníze. Tak proč do tohoto města nevyrazit?

Krásnou cestu do Říma.

Booking.com