Skvostná zátoka v malebné vesnici Santa Flavia

Skvostná zátoka v menší vesnici Santa Flavia na severu Sicílie (Itálie)
Skvostná zátoka v menší vesnici Santa Flavia na severu Sicílie (Itálie)

Přemýšlíte, kam se vydáte o letošních prázdninách? Zaujala Vás úvodní fotografie? V tom případě vám tento článek nabízí velmi zajímavý tip na dovolenou či výlet. 

Pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou na letošní prázdniny, nebo naopak chcete v předstihu naplánovat program na příští léto, tak si můžete v následujících řádcích přečíst, kam se za nezapomenutelnou dovolenou můžete vydat.

Kde se tohle krásné místo nachází? 

Malá vesnička Santa Flavia se nachází na severním pobřeží ostrova Sicílie. Tato malebná vesnice leží nedaleko hlavního města Sicílie - Palerma. Břehy tohoto krásného místa jsou omývány Tyrhénským mořem. Malebná vesnička je rozdělena do několika částí. Tou nejnavštěvovanější je část Sant'Elia, kde se nachází obdivuhodná zátoka s křišťálovou barvou moře.

Z České republiky se na Sicílii dostanete během několika hodin. Dokonce již na tento trojúhelníkový ostrov létají z Prahy přímé lety. 

Jaké zde můžete očekávat počasí? 

Jelikož se Sicílie nachází v subtropickém podnebném pásmu, tak jsou zde dlouhá suchá léta a mírné krátké zimy. V zimě zde dochází k občasným dešťům. Je tedy lepší navštívit toto místo během teplejších měsíců.

Několik málo informací o samotné vesnici 

Santa Flavia je menší rybářská vesnička, která je jednou z nejtypičtějších a nejmalebnějších ve své oblasti. Má ideální polohu. Břehy jsou omývány zářivým mořem a z vnitrozemí je vesnice chráněna vysokými horami. Vesnice je tvořena okouzlujícími a rozkošnými domy, které mají výhled na moře. Na pobřeží zde naleznete rozsáhlý rybářský přístav. Staré rybářské lodě, původní rybářské sítě a milí prodejci ryb společně vytváří skvělou atmosféru.

Co zde můžete navštívit 

I přes to, že tato vesnice není příliš veliká, má vám mnoho co nabídnout. Nachází se zde krásná místa, která rozhodně stojí za návštěvu. 

Velkou dominantou je rybářský přístav, který je plný starých rybářských lodí. Nějaké z nich jsou již renovované, zbylé jsou ovšem v původní podobě. Mnoho rybářů vyplouvá během noci na širé moře a snaží se o co největší úlovky. Od rána do odpoledních hodin potom probíhají v okolí přístavu trhy s rybami a dalšími mořskými plody.

Největším skvostem části Sant'Elia je dechberoucí zátoka s křišťálovou barvou moře. Ta je obklopena skálami, které celému místu dodávají nezapomenutelnou atmosféru. Na vrcholku skal se nachází malá kaplička obklopena kvetoucími keři. Celá tato kompozice vytváří opravdu silné romantické místo. 

V zátoce se vám nabízí možnost koupání. Zdejší pláž je sice malá, ale díky její odlehlosti od centra města je zde pouze pár místních obyvatel. Ti odvážní využívají přítomné skály jako skokanské můstky a z výšky se po hlavě vrhají přímo do zářivého moře.

Zátoka zde rozhodně není jediným místem na koupání. Podél břehu moře se střídají písečné pláže s kameny. I na těch se zde dá relaxovat, opalovat a koupat. 

Též zde můžete navštívit mnoho restaurací, které se nachází v blízkosti moře. Díky rozlehlému přístavu a zdejšímu rybolovu jsou vám v restauracích podávány čerstvé ryby a jiné mořské plody. Dále samozřejmě typická pizza a těstoviny. Nesmíme opomenout ani zdejší skvostné víno. 

Vydejte se poznat krásy této malebné vesničky a rozhodně nebudete litovat. 

Booking.com