Znáte gravel kolo?

Gravel kolo
Gravel kolo

Jak praví známé úsloví, ve zdravém těle je zdravý duch, proto jsou pohybové aktivity nutností pro všechny, kteří myslí na prevenci různých onemocnění a v neposlední řadě i duševní pohodu. Cyklistika je populárním sportem i díky členitým cyklostezkám, jezdit na bicyklu je velká zábava pro děti i dospělé. Snad každý už někdy zkoušel překonat své limity v sedle horského kola nebo se proplétal uličkami města na variantě určené spíše pro využití na průměrných silnicích. Jak si ale správně vybrat, pokud s touto sportovní aktivitou chcete začít? Odpověď může znít jednoduše. Zkrátka gravel bike!

Nechcete si kupovat dvě různá kola

Důvody, které vás ke gravel fenoménu dovedou, mohou být naprosto různorodé. Touha zkoušet nové věci, ale také chuť si občas vyjet za město po rovince a jindy zase do náročnějšího terénu, kde nechybí velké převýšení. A co skutečně spletité a nezpevněné cesty? Ty jsou přece ideální víkendovou výzvou pro sportovně nadané! Les nebo cyklostezka, záleží, co si naplánujete. Když vyjde počasí, je gravel kolo skutečným univerzálem do nepohody. Od nynějška si tedy nemusíte pořizovat dvě různá kola, tedy platit dvě různé investice a hledat místo pro dva bicykly v garáži nebo kdekoliv jinde. Mít pocit, že se můžete vydat v sedle gravel kola prakticky úplně kamkoliv, je ale k nezaplacení.

Gravel bike je investicí na celý život, nabídne pohodlí při držení řídítek, protože v tomto směru se inspiruje v silničním kole. Lehčí konstrukce zase pomůže při stoupání do obtížných kopců, k pohodlí cyklisty přispívá i širší plášť. Oproti cyklokrosařské variantě není určeno primárně pro závodění, ale spíše pohodový rodinný výlet. A to bez ohledu na roční období, protože Gravel bike je modelem určeným i pro podzimní plískanice a platí, že rozmarů počasí se tedy rozhodně nezalekne! Obtížný terén i krásně upravená silnice, na tom nezáleží. Váhová kategorie mezi 9 a 12 kilogramy, i tohle je indicie, která potěší. Lehoučká konstrukce umožní nevšední pocit z jízdy. A pokud jste cestovatel tělem i duší, proč se takovým zážitkům bránit?

Gravel kolo od Cannondale či jiných značek, si můžete objednat nebo přijít vybrat například do obchodu Český ráj outdoor sports, kde mají široký výběr gravel kol a rádi vám ochotně poradí s výběrem.

Booking.com