Jarní dovolená v Maďarsku

Budapešť (Pest - Maďarsko)
Budapešť (Pest - Maďarsko)

Máte rádi poznávání historie starého kontinentu, objevování nových destinací je vaším největším koníčkem? Evropa je místem, které nabídne stovky možností pro atraktivní dovolenou. Pojďme si proto dát několik zajímavých tipů v Maďarsku, zemi, kde vládne klid, krásná příroda, tokajské víno a prvoligové uzeniny. Stačí si jen vybrat město, které vás osloví už na první pohled. Nádherně je v Budapešti, ale také Szegedu nebo Egeru, nabízí se také Guyla, Pécs nebo Hevíz. A to jsme stále ještě na začátku! Malebných lokalit bychom našli mnohem více.

Vyberte si město podle svých představ

Je to jednoduché, rezervace ubytování v Maďarsku vám zabere jen několik málo minut. Vyberte si region a město, které vás zaujalo. Hlavní město, které leží na Dunaji, ukáže Alžbětin most, termální lázně Széchenyi a vzpomínku na antiku i středověk. Rybářská bašta nebo bazilika svatého Štěpána jsou památkami, které jednoduše nelze minout. Kromě Budapešti je favoritem turistů také Eger, město na severovýchodě země, které nabídne barokní stavby, ale také proslulé lázně. Nechybí ani minaret, jenž je připomínkou osmanské přítomnosti v regionu.

Region Pes není jen Budapešť

Moderní maďarská metropole vznikla v závěru 19. století spojením dvou historických měst. Jedním z nich je Pest (nebo také počeštěle Pešť), která vás zavede na Andrássyho třídu, náměstí Hrdinů nebo nabídne například i pohled na majestátní Országház, tedy novogotické sídlo maďarského parlamentu. Pest je také jméno župy (regionu) jehož je Budapešť správním centrem. Hotely Pest přináší několik stovek možností, které vás zavedou i do dalšího městečka na břehu Dunaje. Szentendre je místem, kde se potkávalo několik kulturních vlivů, je totiž také nedaleko od slovenských hranic. Nebo vás zaujaly přímo hotely v Budapešti? Najděte si ubytování, které má strategickou polohu, abyste stihli během svého pobytu navštívit všechny místní památky. Jaro v Maďarsku je opravdu rozkvetlé, teploty už jsou příjemné a slunce vás bude provázet na každém kroku. Pokud vás Budapešť nenadchla, podívejte se na další zajímavá místa a vyberte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Booking.com