Hledáte levné destinace pro dovolenou? Toto jsou ony

Letní dovolená u moře
Letní dovolená u moře

Kdo má v plánu cestovat za odpočinkem, ten velmi často hledí také na cenu své dovolené. Tu může ovlivnit celá řada věcí. Je to doba nákupu, cestovní kancelář, ale je to také lokalita, kam se konkrétně chystáte. Pokud je vaším cílem ušetřit a užít si spokojenou dovolenou, podívejte se na seznam levných destinací, které jsme pro vás ve spolupráci s portálem Tiptravel.sk připravily. Dané země jsou zárukou spokojené a pohodové dovolené, bez vysokých výdajů. A kam vyrazíte vy?

Tunisko

Letošní sezona ukázala, že se turisté do této populární destinace opět vrací. Potvrdily to čísla spojená s prodejností zájezdů. Důvodem výběru této země je i fakt, že bezpečnostní situace zde není nijak problémová, kvalitních středisek je zde více než dost a řada hotelů je zde na vysoké úrovni. Kdo hledá all inclusive dovolenou, ten zaručeně nebude zklamán. Země však nabídne i řadu lákadel v podobě unikátních památek.

Egypt

Velmi známá stálice, kam se mnoho turistů vydává hlavně na konci sezony. Zatímco v létě je zde vzhledem k vysokým teplotám až nesnesitelně, podzimní dovolená v Egyptě nabídne jenom příjemné zážitky. A to u dokonale čistého moře, které ve většině lokalit láká také k potápění. Zapomínat nelze ani na vyhlášené památky, hlavně v podobě pyramid. A to vše je také spojeno s velmi příznivou cenou v rámci all inclusive zájezdu, který je cestovateli hojně poptáván.

Turecko

Ani zde nebudete jako cestovatelé toužící po kvalitních hotelech za nízkou cenu zklamáni. Zemi lze rozdělit na severní a také jižní část, která nabídne dobré podmínky jak v sezoně, tak i mimo ní. Pokud se máme podívat na trojici vyhlášených lokalit, bude to určitě:

  • Alanya
  • Antalya
  • Side

I zde láká především all inclusive stravování s veškerým komfortem kvalitních hotelů. Zaujme také poměrně příznivá doba letu, která se na kvalitě dovolené také pozitivním způsobem podepisuje.

Řecko

Pokud chcete raději zůstat v rámci Evropy, určitě vás nezklame dlouhodobě populární Řecko. Země, která je známá také jako kolébka kultury. Lákadlem je jak pro toho, kdo si chce užít klidnou dovolenou v kvalitních rezortech, tak j lákadlem také pro toho, jehož cílem je poznávat krásné antické památky. Kromě destinací na pevnině nezklamou ani vyhlášené řecké ostrovy.

Itálie a Chorvatsko

Tyto dvě země představíme dohromady, jelikož mají mnoho společného. Obvykle cílí hlavně na cestovatele, kteří hledají bydlení v apartmánech, s vlastním stravováním. Jsou také spojovány s vlastní dopravou, která vede částečně stejnou trasou. Obě země mají také příjemné podmínky pro dovolenou v době hlavní sezony, ale i výběr středisek, které jsou spíše menší a klidné, tak i středisek, kde můžete být v samotném centru dění a kde si lze užívat opravdu velmi bohatý noční život.

Booking.com