Ochutnejte italskou klasiku, olivový olej z rodinného mlýna

Olivový mlýn Frantoio Tini v Castilenti (Abruzzo - Itálie)
Olivový mlýn Frantoio Tini v Castilenti (Abruzzo - Itálie)

Pokud máte rádi olivový olej, jistě jste slyšeli o Itálii jako o jednom z největších a nejlepších producentů tohoto tekutého zlata. Ale víte, kde se v Itálii vyrábí nejlepší olivový olej? A znáte nějaké konkrétní olivové mlýny, které stojí za návštěvu? V tomto článku vám představíme jeden z nich: Frantoio Tini, rodinný olivový mlýn ve vesničce Castilenti v kraji Abruzzo, který kombinuje stoletou tradici s moderní technologií a nabízí širokou škálu vynikajících olivových olejů. Přečtěte si více a objevte tajemství Frantoio Tini.

Frantoio Tini je rodinný olivový mlýn, který se nachází v kraji Abruzzo v Itálii. Jeho historie sahá až do roku 1921, kdy Antonio Tini založil první mlýn v oblasti, kde olivy rostou na strmých kopcích mezi hlubokými údolími. Od té doby se mlýn předává z generace na generaci a kombinuje špičkovou kvalitu s inovacemi a respektem k životnímu prostředí.

V mlýně se vyrábí různé druhy extra panenského olivového oleje z místních odrůd oliv, jako jsou Leccino, Dritta, Gentile di Chieti a Intosso. Oleje se liší intenzitou ovocné chuti, pikantností a hořkostí, ale mají společné vysoký obsah antioxidantů a polyfenolů, které přispívají k zdraví a dlouhověkosti. Oleje jsou baleny do elegantních skleněných lahví nebo keramických džbánků s originálním designem inspirovaným italskými umělci.

Frantoio Tini nabízí také olivové oleje s přírodními příchutěmi, jako je citrón, pomeranč, bazalka nebo chilli. Tyto oleje se vyrábějí rozemletím oliv společně s čerstvým ovocem nebo bylinkami bez použití umělých aromat. Jsou ideální pro dochucení salátů, ryb, masa nebo dezertů.

Mlýn v současnosti vede Roberta s Vincenzem, kteří jsou hrdí na rodinou tradici, ale zároveň jsou otevření novinkám a změnám. Mlýn je vybaven moderním zařízením pro studenou extrakci oleje, které zaručuje maximální kvalitu a zachování organoleptických vlastností oleje. Mlýn také používá obnovitelné zdroje energie a recykluje odpadní materiál z produkce oleje.

Rodina Tini není jen producentem, ale také propagátorem kultury olivového oleje. Mlýn pořádá prohlídky, ochutnávky, workshopy a kurzy pro veřejnost i odborníky. Mlýn spolupracuje také s místními školami, restauracemi a institucemi na podpoře kvalitního olivového oleje jako součásti středomořské stravy. Frantoio Tini je tedy ideálním místem pro ty, kteří hledají vynikající olivový olej s historií, osobností a stylem.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto mlýně nebo si objednat některý z jeho olejů, navštivte webové stránky českého importéra OLIVUM.cz. A pokud se někdy ocitnete v kraji Abruzzo, nezapomeňte se zastavit v mlýně a ochutnat olej přímo na místě. Budete nadšeni!

V blízkosti Frantoio Tini můžete navštívit některé z těchto turistických zajímavostí:

  • Národní park Gran Sasso a Monti della Laga, kde můžete obdivovat nejvyšší vrcholy Apenin a procházet se po horských stezkách, jezerech a lesích.
  • Město Atri, kde můžete obdivovat jeho historické centrum, katedrálu, muzeum a divadlo. Atri je také známé svými kalanchi, typickými erozními útvary v krajině.
  • Město Teramo, kde můžete navštívit jeho románskou katedrálu, archeologické muzeum, středověké paláce a brány. Teramo je také známé svou gastronomií a tradičními slavnostmi.
  • Pobřeží Jaderského moře, kde můžete relaxovat na pláži nebo si užít vodní sporty. Mezi nejznámější letoviska patří Roseto degli Abruzzi, Pineto a Silvi Marina.

Frantoio Tini je tedy ideálním výchozím bodem pro poznávání krás a zajímavostí kraje Abruzzo.

Booking.com