Berninská dráha - Překrásná jízda z Tirana do St. Moritz

Berninská dráha - železnice z italského Tirano do švýcarského St. Moritz
Berninská dráha - železnice z italského Tirano do švýcarského St. Moritz

Berninská dráha je jedna z z nejkrásnějších železničních tratí na světě! Návštěvu určitě doporučuji mimo hlavní letní sezonu (ideálně duben-květen), kdy tu ještě nepocítíte hlavní nával turistů a zároveň jsou vrcholky hor stále zasněžené, což je krásný pohled!

Jak se tam dostat

Pokud plánujete cestovat z Česka do Tirana a poté budete pokračovat Berninskou dráhou do St. Moritz, nejlepším způsobem je cestovat veřejnou dopravou, příp. vlastním autem. Z Česka je nejrychlejší cesta letecky do italského Milána a poté se dopravit do Tirana.

Co tam dělat

Berninská dráha je jednou z nejkrásnějších železničních tratí na světě a nabízí ohromující výhledy na švýcarské Alpy a malebná horská jezera. Hlavní atrakcí je samotná jízda vlakem, která vám umožní prozkoumat okouzlující krajiny a neuvěřitelnou inženýrskou práci, kterou tato dráha představuje.

Z Tirana do St. Moritz trvá jízda Berninskou dráhou přibližně 2,5 hodiny. Cesta vás provede úchvatnými horskými scenériemi, přes mosty a tunely, které jsou technickým mistrovstvím. Zde si můžete užít neuvěřitelné výhledy, takže si nezapomeňte vzít fotoaparát a vyfotit tyto okamžiky. Jízdenky na vlak si určitě rezervujte dopředu přes internet.

Po příjezdu do St. Moritz si můžete užít bohaté lyžařské středisko, které nabízí sjezdovky pro různé úrovně dovedností. Můžete také projít historickým centrem města, navštívit muzea, galerie a užívat si atmosféru tohoto luxusního horského letoviska.

Kde bydlet

St. Moritz nabízí širokou škálu luxusních hotelů, které jsou vhodné pro turisty hledající prvotřídní ubytování. Můžete si vybrat z pětihvězdičkových hotelů s výhledem na jezero a horské štíty. Existují však také levnější možnosti ubytování v okolních obcích a menších penzionech.

Co tam jíst

St. Moritz je známé svou vynikající gastronomií. Můžete si vychutnat tradiční švýcarská jídla, jako je raclette a fondue, která jsou typická pro tuto oblast. Navštivte restaurace a kavárny ve městě a ochutnejte místní speciality.

Nezapomeňte si také dopřát švýcarskou čokoládu a vyzkoušet některé z místních dezertů. Švýcarsko je také proslulé svými vyhlášenými sýry, takže si dejte sýrovou degustaci a objevte nové chutě.

Berninská dráha je jedinečným způsobem, jak prozkoumat krásy švýcarské krajiny. S výhledy na Alpy a malebná jezera vás tato jízda z Tirana do St. Moritz určitě ohromí. Přijďte a zažijte nezapomenutelnou jízdu Berninskou dráhou!

Booking.com