Kudy kam - Pamukkale

Pamukkale (Turecko)
Pamukkale (Turecko)

Pamukkale se může pochlubit jednou z nejzajímavější přírodních atrakcí Turecka. Přijíždí sem plno zájezdových autobusů z letovisek na pobřeží, ale nedejte se odradit, Pamukkale za to stojí.

Ubytování v Pamukale

V Pamukkale jsou dost hustí hotelový naháněči. Jednoho z nich jsme se nemohli zbavit, neustále nás pronásledoval na motorce a už jsme byli naháněče jistého hotelu budeme asi muset srazit z motorky. Pronásledoval naše auto po celém okolí městečka a nedal si vymluvit, že do hotelu, pro který pracuje někdo tak nesnesitelně protivný rozhodně nepůjdeme. Těmhle zdejším naháněčům nevěřte ani slovo.

Venus – 25TR double pokoj s koupelnou, klimatizací a se snídaní. Velmi pěkné nové pokoje, moc dobrý pohodový klidný hotýlek s příjemnou atmosférou. Příjemný majitel. K dispozici internet a restaurace. (2005)

Ubytování v Pamukkale (Turecko)

Doprava do Pamukale

Do Pamukkale jezdí dálkové autobusy z několika většinou letoviskových destinací. Většina cestovatelů přijíždí dolmušem z Denizli.
Denizli: 1.5TR, 0.5h, dolmuš
Adiyaman: 30TR, 18h

Travertinové terasy v Pamukkale (Turecko)

Atrakce v Pamukale

Travertinové terasy: vstupné 5TR (2005). Vstupné se platí dole v budce a vzhledem k cenám jiných tureckých atrakcí, bude asi po dokončení úprav zvednuto. Při vstupu na travertin se musíte vyzout a boty nést. Boty (a vlastně nic) se nesmí pokládat na zem, jinak na vás hned zapíská hlídač. V terasovitých jezírkách se už nesmí koupat. Na starých prospektech uvidíte jezírka plná lidí, ale dnes už se tam nesmí. Tato opatření jsou nutná, jinak by Pamukkale mohlo být definitivně zničeno. Ponořit se ale můžete do mělkých nádrží, které jsou přístupné. V době naší návštěvy probíhaly nahoře nad terasami úpravy povrchu a přístupové cesty.

Hieropolis: nad terasami se nachází pozůstatky antického města Hieropolis.

Ubytování v Pamukkale (Turecko)
Booking.com