Fotogalerie Selcuku, město starověkého divu světa

Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)

Město Selcuk se nachází v Turecku, Izmirské provincii, zhruba dva kilometry od antického Efesosu, které nabízí mimo jiné torzo chrámu řecké bohyně Artemis. Moderní název města, Selcuk, je odvozen od Seldžuckých Turků, kteří ovládli tento region ve dvanáctém století. Původní název města Ayasoluk se změnil na moderní Selcuk až v roce 1914…

Dnešní čtyřicetitisícové město je jednou z turisticky nejatraktivnějších lokalit Turecka. Není to jen kvůli blízkosti Efesosu, v samotném Selcuku najdete i pověstný Dům Panny Marie, který je katolickou a současně muslimskou svatyní. Nachází se na hoře Koressos, sedm kilometrů od Selcuku. Dům, který byl objeven v devatenáctém století podle vidění Anny Kateřiny Emmerichové byl navštíven v roce 1896 i papežem Lvem XIII. V roce 2004 pak toto místo blahořečil papež Jan Pavel II. Ne nadarmo je Selcuk partnerským městemportugalské Fátimy, která má pro katolické náboženství také obzvláštní význam.

Další slavnou historickou budovou v blízkosti Selcuku je i Mešita Ísi Beje, která má základnu o rozměrech 48 a 56 metrů a byla vystavěna mezi léty 1374 a 1375.

Zajímá vás spíše ubytování? Relativně malé město nabízí pět obrovských hotelů, projít se můžete i po nedaleké dvanáctikilometrové pláži, která skýtá opravdu romantickou atmosféru.

Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Selcuk (Turecko)
Booking.com