Pláž Kaputaş je jednou z nejkrásnějších pláží Turecka

Pláž Kaputaş se nachází 20 kilometrů od města Kaş a 65 kilometrů od městečka Demre na středomořském pobřeží a řadí se mezi jedu z nejkrásnějších a nejznámějších pláží celého Turecka.

Písčitá pláž, která má asi 150 metrů, je proslulá čistým tyrkysovým mořem a jemným pískem. Při sestupu do moře poté narazíte na menší oblázkové kameny. Moře je zpočátku relativně mělké a ideální pro děti a neplavce, po pár metrech je ale docela hluboké a o dost chladnější. Okolo pláže se nachází vysoké útesy, které dodávají pláži úžasnou atmosféru.

Pokud se chcete vydat na pláž, je třeba zdolat necelých 200 strmých schodů z parkoviště dolů do zátoky. Z parkoviště je krásný výhled na celou pláž a okolí. Tento výhled je velmi často zobrazován na pohlednicích z této destinace, jelikož výhled je opravdu dechberoucí. Pláž je velmi čistá a udržovaná, nicméně počítejte s tím, že přes letní sezonu dost hojně navštěvovaná. My jsme se sem dostali okolo 10. hodiny dopoledne a byli jsme rádi, že jsme sehnali poslední místa na lehátkách. Zároveň po dobu naší návštěvy do zátoky připlulo pár výletních lodí a soukromých jachet, které přivezli turisty na koupání, občerstvení ve stánku a poté zase odpluli dál. Přes léto zcela běžná každodenní realita.

Pláž je jedinečná i tím, že v jejím okolí lze nalézt květinu Kaputas Inula, která kvete od června do srpna. Je žluté barvy a je dost podobná pampelišce.

Jestliže by vás koupání a opalování omrzelo, můžete se pěšky po pláži vydat až k Modré jeskyni, která se nachází nedaleko. Pokud je odliv a není příliš vody, můžete si po pláži zajít na procházku ke kaňonu, který je 200 metrů dlouhý.

Návštěvu pláže doporučuji koncem dubna - květen, případně poté koncem září - říjen. Na pláži je možné si zapůjčit slunečníky a lehátka za poplatek 50 TL (berou tu i karty), je tu i stánek s občerstvením, sprchy a toalety tu jsou zdarma.

Na pláž se dostanete autem, minibusem nebo taxíkem. Pár parkovacích míst je okolo silnice hned u pláže, nicméně je třeba být obezřetný při parkování, jelikož je třeba parkovat v zatáčce v serpentině a nevejde se tam mnoho aut. Přes víkendy v letní sezoně je tu doslova hlava na hlavě a je problém s parkováním, proto se sem raději vydejte brzy ráno nebo ideálně přes všední den.
Minibusy jezdí z Kaşe přes léto pravidelně, cena byla v 20 TL a délka jízdy byla cca 25 minut (minibusy staví rovnou u pláže). V Kaşi jsme viděli ceduli s nabídkou taxi, které vyjde na 300 TL.

Booking.com