Chersonissos - oblíbené letovisko na Krétě

Chersonissos na Krétě (Řecko)
Chersonissos na Krétě (Řecko)

Městečko Chersonissos se nachází asi 25 kilometrů od krétské metropole Heraklionu, u severního pobřeží tohoto malebného ostrova. Žije zde přes 27 tisíc obyvatel, kvete to tu turistickým ruchem a místní pláže jsou vyhlášené široko daleko. Chcete o této oblasti vědět víc?

Oblíbené letovisko Chersonissos nabízí turistům nejen vynikající zázemí – banky, pošty, bankomaty, dobré dopravní spojení, kavárny, bary, restaurace nebo taverny a pizzerie – ale i velice dlouhé a široké písečné a oblázkové pláže, malebnou zátoku a hned tři vodní parky (vstupné kolem patnácti eur na celý den), kde si užijí mnoho vodní zábavy a sportu hlavně menší děti. Jen tak pro zajímavost, můžete si tu užít pohled z koňského hřbetu, protože je tu také hned několik jízdáren. Na své si ale přijdou i dospělí, protože drtivá většina podniků má otevřeno až do ranních hodin. Noční život je tu opravdu velice bouřlivý a bohatý, nejde tedy o nic pro ty, kteří si chtějí užít naprostého dovolenkového klidu.

Chersonissos na Krétě (Řecko)

Někdejší rybářský přístav z antických dob připomínají jen zbytky vlnolamů, část jej totiž už v římských časech zničilo zemětřesení. Pokud ale chcete vidět kousek historie, hned za městem je vesnička Koutouloufari s původními řeckými domky a muzeem. Zavítat můžete i do Piskopiana a Old Chersonisu, kde uvidíte vlastně skoro totéž, ale můžete se tam také svézt hezkým výletním minivlakem, což je takové milé plus navíc. Nedaleko Chersonisu je pak i skanzen Lychnostatis, takže o původní řecké vesničky není v této oblasti vůbec nouze.

Chersonissos na Krétě (Řecko)

A co dalšího na Krétě lze vidět? Určitě navštivte archeologické vykopávky – ať už půjde o Knóssos, Malii nebo třeba Gortynu, dozvíte se o historii celého ostrova mnoho zajímavého. Velkým lákadlem je ale určitě i klášter Moni Arkadiou.

Booking.com