Telde je neturistické městečko na Gran Canaria

Telde (Gran Canaria - Španělsko)
Telde (Gran Canaria - Španělsko)

Nebojte se nových turistických destinací. Už jste byli v Chorvatsku, Řecku i Itálii a máte dojem, že už vám nemohou nabídnout nic nového? Pro příští sezonu zkuste změnu a zamiřte jinam. Jenom o něco dál než Středozemní moře, konkrétně poblíž severozápadního pobřeží Afriky, leží Kanárské ostrovy, které jsou pro někoho rájem na zemi, který nabízí všechno, co si představíte pod pojmem dokonalá dovolená.

Vítejte na Gran Canaria

Nejoblíbenější ze zmíněných sedmi ostrovů, oficiálně náležejících Španělsku, je zcela jistě Gran Canaria. Turisty sem láká široká nabídka překrásných pláží, nádherná a rozmanitá příroda, ale především nespočet možností k odpočinku, relaxaci či sportovnímu vyžití. Pokud si svou vysněnou dovolenou představujete jako pobyt v luxusnějším hotelu s bazénem, ale přesto co nejblíže k pláži, s bohatou nabídkou místní gastronomie, aktivním nočním životem a typickou středomořskou atmosférou klidu a pohody, pak jste tu správně. Gran Canaria sice možná tak úplně nepotěší ty, kteří vyhledávají dobrodružství, historické památky a poznání. Je však naprosto vhodný pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří si potřebují hlavně odpočinout, užít si pořádné zábavy a přijít na jiné myšlenky. Navíc právě na tomto ostrově leží hlavní město celého souostroví, třistatisícové Las Palmas.

Telde – není to je zapadákov

Žebříčku nejoblíbenějších míst, která si při návštěvě ostrova Gran Canaria nenechá ujít většina turistů, vévodí kromě metropole Las Palmas třeba letovisko Maspalomas s doslova excelentními plážemi, nebo nedaleká přírodní rezervace Dunas des Maspalomas.

Ale poznat Kanárské ostrovy můžete i jinak. Třeba tím, že záměrně zamíříte do míst, která nejsou turisticky příliš atraktivní, výměnou za to však nabízejí lákavou možnost přiblížit se autentickému životu zdejších obyvatel a poznat Kanárské ostrovy zblízka. Jedním z takových míst je městečko Telde, na první pohled úplně bezvýznamná. A na ten druhý? Příjemné místo pro krátkou (nebo delší) přestávku při cestách autem, které po ostrově podnikáte. V Telde si můžete užít jedinečnou příležitost, kdy vás neobklopují jinak všudypřítomní turisté. Na náměstí San Gregorio si pak v místní restauraci vychutnejte překvapivě vynikající středomořskou kuchyni, kterou byste na tak odlehlém místě snad ani nečekali.   

Telde je dost malé na to, abyste jej prošli během hodinky a vychutnali se zdejší relativní klid. Je příjemné si během pobytu stráveného v přeplněných turistických atrakcích najít čas i na poklidnější, skromnější místa, která lákají svou nevtíravostí, autentičností a především nádherným klidem a nesmírně milými obyvateli.

Booking.com