Přímořské bulharské letovisko Varna

Delfinárium ve Varně (Bulharsko)
Delfinárium ve Varně (Bulharsko)

Varna je svou rozlohou 3. největší město Bulharska (hned po Sofii a Plovdivu). Jedná se o přímořské letovisko a cíl mnoha rodin s dětmi, kteří sem přijíždí v létě na dovolenou. Varna nabízí vše od čistých pláží a historických památek až po útulné kavárny a restaurace.

Doprava do Varny

Do Varny se z Čech dostanete přes sezonu přímými linkami více aerolinek (např. Smartwings). Mnoho cestovek takto přes sezonu láká klienty na přímé lety a žádné transfery, ale výhodnější jet na vlastní pěst. Přes zimní sezonu se do Varny dostanete přímým letem z Vídně nebo s přestupem právě ve Vídni, Sofii nebo Istanbulu. Také se dá letět pouze do Sofie či Bukurešti a poté cestovat místními autobusy nebo vlaky.

Doprava v samotné Varně je relativně spolehlivá. Jsou tu dvě autobusová nádraží odkud se můžete dostat dále po pobřeží (Zlaté písky, Nesebar, Primorsko, Burgas). Vlakem se dostanete zpátky do vnitrozemí a do okolních měst.

Památky ve Varně

Mnoho turistů, kteří vyrazí do Varny, sem jedou hlavně přes letní sezonu na letní dovolenou. Jsou to hlavně rodiny s dětmi a poté postarší páry. Mladší ročníky si vybírají spíše Zlaté písky, Burgas nebo Primorsko.

Varna sama o sobě má co nabídnout. Je tu mnoho památek a míst, které stojí za vidění.
Pro procházku centrem bych doporučila prohlídky v angličtině Free walking tour, díky kterým uvidíte turistická místa za dobrovolné vstupné.

Pokud do Varny vyrazíte, určitě navštivte katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, která se nachází v samém centru města. Jestliže budete mít možnost se podívat i zevnitř, neváhejte, interiér stojí za shlédnutí! Dále doporučuji procházku po pobřeží s posezením v mořských zahradách či návštěvu akvária a delfinária. Fandy technologie a historie jistě potěší místní Národní námořnické muzeum či etnografické muzeum.
Pro odpočinek a relax volte návštěvu v římských veřejných lázních či se rovnou vydejte na pláž. Pláže tu jsou povětšinou čisté a uklizené. Některé hotely mají své vyhrazené pláže, ale většina je volně přístupných a bez poplatků. Pro děti je tu mnoho vodních atrakcí (skluzavky, skákající hrady, vodní sporty). Přes letní sezonu se tu koná mnoho festivalů a kulturních akcí. Pro příklad je to např. mezinárodní kulturní festival Týden moře nebo Varenské léto.

Z Varny se dá jednoduše dostat např. na jednodenní výlet do Nasebaru, Veliko Tarnova, Burgasu nebo Primorska.

Komentáře
Booking.com
Mapa oblasti
Sponzoři článku

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu. Vložit inzerát.

Nejnovější článek
Kam dále?
Reklama